Херсон: +3 8(095) 277-53-55

Консультація по Skype виключно
для тих, хто знаходиться у Криму.
Акаунт для звернень: krymsos_legal

 

Консультація психолога

+3 8 (050) 867-84-28

(Viber, Telegram, Whatsapp)

psiholog@krymsos.com

Аритмія, задишка, озноб і відсутність медичної допомоги: стан здоров'я політв'язня Сулейманова погіршився

5 / 06 / 2020

Про це повідомляє «Кримська солідарність» з посиланням на адвоката Сергія Легостова.

За його словами, він відвідав політв’язня 2 червня в СІЗО Сімферополя. Руслан Сулейманов розповів адвокату про болі невралгічного характеру в області голови та шиї. За словами Руслана, проблеми з’явилися більше півроку тому. Однак останнім часом посилилися, в зв’язку з відсутністю кваліфікованої медичної допомоги. В’язень розповідає, що неодноразово викликав лікаря в камеру. Лікування обмежується знеболюючими уколами без дослідження причин захворювання.

«Я не міг встати від болю. З незрозумілих мені причин, з’явилося мимовільне тремтіння в тілі у вигляді ознобу, до цього приєдналися ще легка задишка і прискорене серцебиття. Фельдшер приходив, оглядав мене і сказав, що приїде через 15 хвилин і зробить укол. Я став чекати, але проходив першу годину, а його все не було, співкамерники кілька разів викликали інспектора, щоб поквапилися з фельдшером, але тільки через 3 години він прийшов і зробив знеболюючий укол», — розповів Руслан Сулейманов адвокату.

За цим фактом політв’язень написав заяву на ім’я начальника медсанчастини СІЗО, в якому попросив надати йому кваліфіковану медичну допомогу. На наступний день його відвідав фельдшер, однак замість огляду і лікування Сулейманову три дні поспіль кололи знеболювальні уколи.

На даний момент гострий біль минув, проте він як і раніше не може повертати шию, зберігається біль і скутість.

27 березня 2019 року цивільний журналіст, активіст «Кримської солідарності» і проекту «Кримське дитинство». Руслан Сулейманов був затриманий співробітниками ФСБ в своєму будинку. 28 березня рішенням підконтрольного Росії Київського районного суду в Сімферополі був заарештований до 15 травня 2019 року. Йому закидають першу частину статті 205.5 КК РФ ( «Організація діяльності терористичної організації і участь в діяльності такої організації»). Йому загрожує від 15 до 20 років арешту або довічне позбавлення волі.

Руслан Сулейманов визнаний правозахисним центром «Меморіал» (Росія) політичним в’язнем.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини