Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Арсена Джеппарова знову посадили в карцер

13 / 06 / 2017

Фігуранта «справи Хізб ут-Тахрір» Арсена Джеппарова посадили в карцер на 25 днів. Про це в коментарі QirimInfo повідомив адвокат Джеміль Темішев. Джеппарова відправили в карцер за те, що він нібито не відкрив двері в камеру на вимогу адміністрації СІЗО.

«У них камера одна з найменших в СІЗО. Там навіть пройти неможливо. Якщо одна людина встала, друга вже не пройде. Тому двері в камеру погано відкривалася», – розповів адвокат.

Джеппаров знаходиться в карцері вже четверту добу.

«У нього йшло лікування, коли його посадили [в карцер]. Його забрали в шкарпетках і майці. Всю ніч він простояв в сирому карцері», – додав Темішев.
Джепаров вже не в перше потрапляє до карцеру. У січні його посадили туди на десять діб за те, що він нібито не збрив бороду.

Нагадаємо, за час перебування в СІЗО у Арсена Джеппарова значно погіршився стан здоров’я. На його тілі постійно виникають абсцеси. Через це в листопаді минулого року Джеппаров переніс операцію.

Нещодавно у Джеппарова утворилося нове запалення в області вуха. Через це він частково оглух. Крім того, його постійно мучать головні болі. Однак, адміністрація СІЗО продовжує ігнорувати прохання Джеппарова про повноцінне медичне обстеження.

«Він практично кожен день пише заяви [про те, що потребує медогляду]. А виїзний терапевт, який до них приходить, говорить, що від Арсена немає жодної заяви», – розповів адвокат.

Згодом Джеппарову все ж провели медичний огляд.

«У нього взяли аналіз крові, сечі, поставили діагноз типу застуди і прописали п’ятиденний курс антибіотиків. Яких саме ми не знаємо. Навіть якщо він застудив це вухо, він два тижні ходив з раною, вона текла. І після цього у нього залишилося ускладнення, вухо майже не чує. Постійні головні болі так і залишилися. Він весь час на знеболюючих. Родичі передають йому великі ампули знеболюючого», – додав Темішев.

Адвокат неодноразово звертався до співробітників СІЗО, щоб його підзахисному надали медичну допомогу. Прохання Темішева адміністрація установи проігнорувала.

«Мене, як зазвичай, звинуватили в тому, що я шантажист і розкидаюся погрозами», – заявив раніше адвокат.

Завтра, 14 червня, адвокат знову спробує відвідати Джеппарова.

Арсен Джеппаров є одним з фігурантів ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір». Він, разом з іншими фігурантами цієї справи Еміром-Усеїном Куку, Вадимом Сіруком, Рефатом Алімовим і Муслімом Алієвим, був затриманий в квітні 2016 року. Тиждень тому суд в закритому режимі продовжив їм арешт на два місяці.

Фігуранти цієї справи вже півтора роки перебувають у СІЗО. Адвокати неодноразово заявляли, що слідство у цій справі затягується. На зборах «Кримської солідарності» Темиш заявив, що утримання його підзахисного в карцері – це спроба тиску з боку слідства і керівництва СІЗО.

«Він наймолодший [з усіх фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір»]. Слідство не може знайти достатньо доказів по цій справі і намагається «поламати» цього хлопця. Ми будемо робити все можливе, щоб хоч якось захистити його від цього», – сказав тоді адвокат. 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини