Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Апеляцію відхилено: «суд» в Криму залишив під арештом Аліма Суф’янова та Олександра Сізікова

24 / 07 / 2020

Про це повідомляє «Кримська солідарність» з посиланням на адвоката Сафіє Шабанову.

«Не зважаючи на те, що домашній арешт — це не утримання під вартою в СІЗО, ми не згодні. Постанова винесена судом необгрунтовано, провина мого підзахисного у вчиненні інкримінованих йому дій не доведена», — сказала Шабанова.

На засіданні адвокат просила пом’якшити заборони, які були встановлені Сізікову, зокрема, не залишати своє житло, не користуватися послугами інтернет зв’язку, дозволити вихід з дому на короткий час для вирішення особистих потреб, таких як покупка їжі і медикаментів.

«Олександр Сізіков проживає, фактично, один, через інвалідність потребує стороннього догляду. Він вивчив дороги в своєму селі, для здійснення вимушених покупок першої необхідності», — клопотала в суді Сафіє Шабанова.

Суддя залишив це клопотання без задоволення, а рішення підконтрольного РФ Київського районного суду Сімферополя — в силі.

Олександр Сізіков залишиться під домашнім арештом до 2 вересня 2020 року. Захист має намір повторно оскаржити це рішення, тепер уже з клопотанням на ім’я слідчого.

Як повідомляє «Кримська солідарність», адвокат Аліма Суф’янова від коментарів утримався, але поінформував родичів про те, що апеляційна скарга залишена без задоволення. Політв’язень буде утримуватися в слідчому ізоляторі Сімферополя до 2 вересня 2020 року.

Нагадаємо, вранці 7 липня в різних районах Криму відбулися обшуки, після яких були затримані Олександр Сізіков, Сейран Хайретдінов, Еміль Зіядінов, Ісмет Ібрагімов, Алім Суф’янов, Вадим Бектеміров і Зекір’я Муратов. Окупанти шукали «заборонену» літературу. Обшуки проходили зі значними порушеннями. 

8 липня підконтрольний РФ Київський районний суд Сімферополя обрав запобіжний захід для шістьох затриманих у вигляді утримання під вартою до 1 і 2 вересня 2020 року. Олександр Сізіков за медичними показаннями відправлений під домашній арешт.

Всіх затриманих обвинувачують у причетності до забороненої в Росії, але легальної в Україні організації «Хізб ут-Тахрір».

Детальніше про обшуки 7 липня читайте в нашому матеріалі.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини