Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Ані доказів провини, ані медичної допомоги: у фігурантів білогірської «справи Хізб ут-Тахрір» серйозні проблеми зі здоров'ям

3 / 07 / 2020

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

За словами адвоката політв’язнів Сафіє Шабанової, обвинувачення не надало жодних прямих доказів того, що її підзахисні здійснювали ті дії, які їм інкримінують. Також вона заявила, що у політв’язнів серйозні проблеми зі здоров’ям.

«Вони практично всі скаржаться на зубні болі. Просять відвідування лікарів-стоматологів. Це пов’язано з якістю їжі, яку вони отримують в СІЗО. Крім того, у Енвера Омерова і Айдера Джаппарова є проблеми зі здоров’ям», — сказала Сафіє Шабанова.

Раніше, український омбудсмен Людмила Денісова заявила, що Енвер Омеров і ще двоє кримськотатарських політв’язнів потребують термінової медичної допомоги.

Нагадуємо, 10 червня 2019 року в Білогірському районі заарештували трьох осіб. Енвер Омеров був затриманий дорогою на судове засідання в м. Ростов-на-Дону. Після проведеного в будинку обшуку в цей же день був затриманий його син — Різа Омеров і житель селища Зуя — Айдер Джаппаров.

У той же день де-факто «Київський райсуд» в окупованому Криму обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Енвера Омерова звинуватили за ч.1 ст.205.5 КК РФ ( «Організація діяльності терористичної організації»). Різу Омерова і Айдера Джаппарова підозрюють за ч.2 ст.205.5 КК РФ ( «Участь в діяльності терористичної організації»). Крім цього, усіх фігурантів обвинуватили за ч.1 ст.30 і ст.278 КК РФ ( «Приготування до насильницького захоплення влади організованою групою за попередньою змовою»).

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини