Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Американський PEN-центр заочно вручить премію Олегу Сенцову

24 / 04 / 2017

Американський ПЕН-центр присудив українському режисерові, кримчанину Олегу Сенцову щорічну премію Барбари Голдсміт «Свобода писати».

Український депутат Мустафа Найєм повідомив на своїй сторінці в Facebook, що Сенцову присудили премію за «велику мужність виступити проти нетерпимості свободи вираження і інакомислення».

Найєм розповів, що наступні кілька днів він, разом з іншими активістами проведе в Нью-Йорку і Вашингтоні, де він візьме участь у заходах, приурочених до нагородження Олега Сенцова престижною премією.

«Для мене це велика честь – бути причетним до такої події. За тридцять років переможцями премії «Свобода писати» ставали 42 лауреата, 37 з яких були звільнені протягом 18 місяців після нагородження», – написав депутат.

25 серпня 2015 Північнокавказький окружний військовий суд Росії засудив Олега Сенцова, українського кінорежисера з Сімферополя, до 20 років позбавлення волі в колонії суворого режиму за звинуваченням в причетності до тероризму. Олександра Кольченка засудили до 10 років колонії суворого режиму.

Кольченко і Сенцов, своєї провини не визнають. Правозахисні організації вважають звинувачення необґрунтованими і політично мотивованими.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини