Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Активіста Сулеймана Кадирова допитали про його членство в Меджлісі

7 / 07 / 2017

Сьогодні, 7 липня, у відділенні ФСБ в Сімферополі допитали активіста Сулеймана Кадирова. Питання слідчого стосувалися членства Кадирова в Меджлісі кримськотатарського народу. Сторона захисту очікувала, що їм оголосять про закінчення слідчих дій.

«Під час допиту, Кадирову задавалися питання про його членство в Меджлісі. Ці питання не стосуються матеріалів кримінальної справи. Незважаючи на це, слідчий показав нам протоколи огляду, в яких зазначено, що в інтернеті є ряд публікацій, де вказується, що Сулейман Кадиров є членом Меджлісу», – розповів у коментарі QirimInfo адвокат Еміль Курбедінов.

Слідчий також задовольнив клопотання захисту про надання копій лінгвістичної і психолого-лінгвістичної експертиз. «Зараз у нас на руках копії цих експертиз», – додав Курбедінов.

В ході допиту адвокат також наполягав, аби у протоколі допиту, в графі «анкетні дані», вказали українське громадянство Кадирова. «Слідчий Паршутин категорично відмовився це робити», – розповів Курбедінов.

У жовтні минулого року проти активіста Сулеймана Кадирова було порушено кримінальну справу за заклики до порушення територіальної цілісності РФ. З моменту порушення кримінальної справи ФСБ вже чотири рази продовжувала по ньому слідство, за цей час Кадирова внесли в список екстремістів і заблокували банківську карту. В кінці травня по його справі почали допитувати перших свідків. Дві лінгвістичні експертизи, які проводилися в рамках цієї справи показали, що коментар Кадирова в соцмережі Facebook не є закликом до екстремістських дій.

За версією слідства, Кадиров розмістив у своєму акаунті в Facebook відеоматеріал блогера Дем’яна Демьянченко під назвою «Новий батальйон». У ролику Демьянченко закликав вести війну проти Росії заради повернення Криму до складу України. Кадиров, в свою чергу, залишив під відеозверненням коментар про те, що підтримує позицію блогера. Сам активіст каже, що не розміщував дане відео у себе на сторінці і тим більше не залишав під ним коментарі.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини