Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Адвокати просять, щоб засуджених по «справі Хізб ут-Тахрір» перевели до Криму

10 / 05 / 2017

Сторона захисту фігурантів севастополької справи «Хізб ут-Тахрір» звернулася в ФСВП РФ із заявою про переведення їхніх підзахисних у колонію в Керчі. Про це в коментарі QirimInfo розповів адвокат Едем Семедляєв.

«Ми подали заяви в ФСВП РФ, для того щоб їх [Рустема Ваїтова, Нурі Примова, Ферата Сайфуллаєва] перерозподілили в іншу колонію, ближче до сім’ї і Криму», – розповів Семедляєв.

Адвокат зазначив, що захист не сподівається на позитивне рішення, так як російська влада має можливість скористатися лазівкою в законодавстві, де вказується, що засуджених за статтями «тероризм» розподіляють «куди хочуть».

«Потім буде суд місцевий, і це все підготовка йде до ЄСПЛ. Тим більше, що ЄСПЛ свою позицію вже висловив, як і уповноважена з прав людини в РФ Тетяна Москалькова», – повідомив адвокат.

Семедляєв зазначив, що в заяві йдеться про те, що сім’ї засуджених не мають ні фінансових, ні фізичних можливостей відвідувати своїх родичів, так як між Кримом і пенітенціарними закладами, де відбувають покарання фігуранти «справи Хізб ут-Тархрір» немає прямого транспортного сполучення. У той же час, за словами адвоката, на території Криму є відповідні пенітенціарні заклади, куди можна перевести засуджених кримських татар.

Нагадаємо, Рустем Ваїтов відбуває покарання в колонії №1 міста Кургану Курганської області РФ; Ферат Сайфуллаєв відбуває покарання в колонію №17 Кіровської області РФ; Нурі Примов відбуває покарання в Республіці Марій Ел, в 50 кілометрах від Йошкар-Оли.

Уповноважена з прав людини в РФ Тетяна Москалькова недавно заявила про необхідність внесення поправок до чинного законодавства РФ, які дозволять засудженим відбувати покарання ближче до місця знаходження родичів.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини