Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Адвокат Афанасьєва закликає Україну заступитись за кримського політв'язня

12 / 11 / 2015

Адвокат кримського політв’язня Геннадія Афанасьєва Олександр Попков закликає українську державу заступиться за свого громадянина.

Як повідомляє інформаційне агентство «События Крыма», адвокат Афанасьєва закликає Україну допомогти звільнити політв’язня.

«Він громадянин України, не приймав російського громадянства, не підписував жодних документів, які б пов’язували його з російським громадянством, а те, що Росія вважає його своїм громадянином автоматично при «переході» Криму, це порушує будь-які правові норми. Ми спробуємо його захищати, але Україна повинна заступитися за свого громадянина і якимось чином його визволяти», — закликає адвокат Афанасьєва.

Також Попков зазначив важке положення політв’язня: «Зараз у Геннадія досить скрутне становище. Мені здається, що він найбільш вразливий серед тих людей, які у «справі Сенцова» потрапили під кримінальне переслідування… Геннадій фактично став особистим ворогом ФСБ, оскільки з нього вибили свідчення, оскільки він протягом 1,5 років говорив про те, що Сенцов очолює терористичну групу, а потім у суді знайшов у собі мужність і відмовився від цих свідчень, незважаючи на те, що буквально за декілька днів до цього його відвідували співробітники ФСБ і вмовляли, змушували і натякали йому, що він зобов’язаний свідчити проти Сенцова».

Нагадаємо, Афанасьєв був засуджений окупаційною владою до семи років позбавлення волі в грудні 2014 року. Його визнали винним за статтею про тероризм.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини