Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

7-й День народження в неволі: у Києві відбулася акція на підтримку політв’язня Валентина Вигівського

4 / 08 / 2021

3 серпня на Майдані Незалежності Києва відбулася акція на підтримку українського політв’язня Валентина Вигівського, якого незаконно засудили у Росії до 11 років колонії «за шпигунство».

Про це повідомляє видання УНІАН.

Акцію було приурочено до Дня народження політв’язня, 3 серпня йому виповнилося 38 років.

фото: suspilne.media

У акції взяли участь декілька десятків активістів, зокрема, колишні політв’язні Володимир Балух та Олег Сенцов, а також правозахисники, рідні та знайомі Валентина Вигівського.

Під час акції батько політв’язня Петро Вигівський сказав, що його син продовжує знаходитися в одиночній камері у російські колонії суворого режиму №11 в місті Кірово-Чепецьк Кіровської області.

За його словами, російські тюремники дещо пом’якшили Валентину умови утримання після того, як політв’язень заявив про намір розпочати сухе голодування в знак протесту проти нелюдських умов у колонії.

«До червня мій син знаходився весь час в одиночній камері, після того, як його перевели в колонію Кірово-Чепецька. Він знаходився у так званому приміщенні камерного типу (ПКТ), а людською мовою це зветься карцер. У червні, зважаючи на те, що Валентин зібрався оголосити безстрокове жорстке голодування та зважаючи на суспільний тиск, його перевели в режим СУС (“специальные условия содержания”). Це мало відрізняється від ПКТ, але тепер вночі його не будять для перевірки. Йому поставили стіл, де можна писати листи, оскільки раніше впродовж 5 років він був змушений писати на підлозі або стіні. Також йому поставили телевізор, який показує всього одну програму. Хоч якесь покращення», — сказав під час акції Петро Вигівський.

Він також додав, що його син не полишив думку про голодування, а відтермінував його.

Нагадаємо, російські спецслужби затримали активіста Євромайдану Валентина Вигівського у вересні 2014 року в Криму, куди той поїхав на виставку авіації. Його обвинуватили у зборі і передачі Китаю секретної інформації про російські авіарозробки. Під час слідства Вигівський визнав провину, але на суді заявив, що обмовив себе під тортурами.

У 2015 році Московський обласний суд визнав Валентина Вигівського винним у шпигунстві (ст. 276 Кримінального кодексу Росії) і призначив йому покарання у вигляді 11 років позбавлення волі).

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини