Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

6 березня громадські активісти і Мінсоц обговорили подальші дії щодо вирішення проблем переселенців

18 / 11 / 2015

Захід проводився громадською ініціативою КримSOS за підтримки Міністерства соціальної політики України, Агентства ООН у справах біженців і Канадського фонду підтримки місцевих ініціатив. По результатам круглого столу КримSOS підготував резолюцію з кокретними кроками щодо вирішення обговорених проблем переселенців. Резолюцію направлено Міністру соціальної політики Павлу Розенку для призначення ним відповідальних за виконання цих кроків.  

До дискусії доєдналися і представники ОБСЄ, Данської ради у справах біженців, Всесвітньої продовольчої програми ООН (ВПП ООН), Управління верховного комісара з прав людини, Адвентистського агентства допомоги та розвитку (ADRA) тощо.  

Метою круглого столу було виокремлення низки проблем у всіх зонах життєдіяльності переселенців і обговорення можливих шляхів їх вирішення. Організатори також презентували попередні підсумки проекту розвитку діалогу між приймаючою стороною та ВПО.  

Наразі ВПО спіткають безліч проблем: пошук роботи, житла, перетин адміністративного кордону з Кримом, в?їзд в зону АТО та виїзд з неї, вирішення банківських питань, прояви прямої і непрямої дискримінації. При чому, в більшості випадків, від дискримінаційних проявів страждають саме національні меншини. В ході дискусії були обговорені питання обліку ВПО, виплати для них грошової допомоги для покриття витрат на проживання і сплату житлово-комунальних послуг, питання страхових виплат, зайнятості і дискримінації переселенців тощо.  

Ілля Тодорович, старший радник з питань внутрішньо переміщених осіб УВКБ ООН: «Прийшов час починати програми щодо облаштування і підтримки внутрішньо переміщених осіб, як довготривалі, так і короткочасні. Ми маємо брати до уваги усі фактори, які так чи інакше стосуються цього складного питання. В першу чергу маємо долучати до вирішення проблем переселенців та органи місцевої влади».

На даному етапі влада не ухвалила єдиного стратегічного плану по врегулюванню проблем ВПО. Так, невирішеними є питання забезпечення житлом вимушено переміщених сімей. В 7 містах України були зведені модульні містечка, але наразі не всі вони заселені. Крім того, проживання в них потребує достатньо високої оплати за проживання, враховуючи актуальне фінансове становище переселенців.  

Марущенко Сергій, начальник Управління організації соціального захисту постраждалих внаслідок надзвичайних ситуацій Мінсоцполітики: «Важливу роль відіграє створення єдиної бази обліку як самих внутрішньо переселених осіб, так і їх потреб. За останній місяць ми реєструємо близько 400 тисяч ВПО щоденно. Але їх потреби різняться від потреб тих людей, які покинули своє житло місяць, два, три, півроку назад».

З метою покращення становища переселенців в Україні, КримSOS разом з партнерами впроваджують безліч ініціатив, спрямованих на адаптацію і соціалізацію ВПО на місцях. Серед них:

В результаті програми було видано 85 грантів для ВПО з Донбасу і Криму.  

Таміла Ташева, співзасновник і координатор громадської ініціативи КримSOS: «Ми постійно думаємо про переселенців однобоко: що вони в нас забирають роботу, місця в дитячих садочках, житло. Але вони також і вносять свій вклад, правда? Наприклад, багато переселенців розвивають власний бізнес, створюючи таким чином нові робочі місця. Не варто розглядати питання однобоко, адже кожна медаль має дві сторони».

  

IMG_4137   IMG_4157

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини