Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

50 сімей переселенців змогли відстояти свої права в суді в 2015 році завдяки КримSOS

14 / 03 / 2016

Кожна людина, котра переїхала зі сходу та Криму, знає, що означає долати численні адміністративні та бюрократичні перешкоди, розбиратись у десятках законів та нормативних актів. Без цього переселенцям не обійтись у процесі отримання статусу внутрішньо переміщені особи або доступу до фінансової допомоги, соціальних виплат (наприклад, пенсії) або послуг у сферах охорони здоров’я та освіти.

Ці питання й процедури складні для розуміння пересічним громадянам, котрі не мають юридичної освіти. Більше того, додаткові складнощі переселенцям створює відсутність документів, що часто втрачаються під час переїзду або залишаються в колишньому місці проживання. У зв’язку з цим правова допомога людям є конче необхідною.

КримSOS почав надавати первинну правову допомогу ще навесні 2014 року після анексії Криму. Вона полягає в безкоштовному консультуванні заявників з будь-яких питань, що виникають у них перед, упродовж або після переїзду.

Проте певні випадки не можливо вирішити консультаціями, а тому люди змушені звертатись до суду, не розуміючись при цьому на засадах та процедурах розгляду судових справ.

Зважаючи на це, у червні 2015 року КримSOS запустив новий напрямок роботи за підтримки Агентства ООН у справах біженців. За півріччя юристи трьох офісів громадської організації прийняли в роботу 135 заявок. На сьогодні по 50 з них отримано судові рішення. Решта знаходяться на стадії розгляду.

Найчастіше переселенці звертаються за судовим супроводом таких справ:

  • підтвердження факту народження дитини;
  • позбавлення батьківських прав одного з батьків (через необхідність брати дозвіл одного з батьків для виїзду або в’їзду з дитиною в Крим і зону АТО);
  • припинення трудових відносин людей із зони АТО та Криму;
  • перерахунок пенсії.  

Безкоштовний супровід судових справ надається юристом за спеціальною процедурою. Після детального дослідження випадку юрист КримSOS визначає, наскільки доцільно подавати позов, і дає пронози щодо результату. Якщо подача позову все ж необхідна, юрист готує необхідні процесуальні документи і допомогає направити їх до відповідного суду на розгляд.

З результатами діяльності за півріччя Ви можете ознайомитись також в інфографіці нижче.

 
 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини