Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

40% консультацій юристів КримSOS стосуються оформлення документів

15 / 06 / 2022

40% звернень на “гарячу юридичну лінію” КримSOS стосуються оформлення закордонних паспортів, свідоцтв про народження та інших документів. Про це повідомила юристка КримSOS Анастасія Калініна.   

“Українці з тимчасово окупованих територій звертаються до юристів КримSOS за допомогою в оформленні свідоцтв про народження. Якщо дитина народилась на непідконтрольній території України, то документ можна оформити тільки через суд. Через те, що батьки не можуть виїхати, підписується онлайн-договір на надання адвокатських послуг. Представники заявника вже подали кілька документів. Наразі чекаємо рішення суду”, – розповідає юристка КримSOS Анастасія Калініна. 

Крім цього, є питання подання документів для оформлення закордонних паспортів, продовження строку протермінованих українських паспортів старого зразка, ID-карток. Особливо, ця проблема актуальна для мешканців тимчасово окупованого Криму.

“Кримчани не можуть виїхати для особистої подачі документів – цю територію зараз контролюють російські військові. Єдиний варіант – через рф виїхати до третіх країн і вже там звернутись до українських консулів”, – зазначає Анастасія Калініна. 

Загалом, від початку роботи окремої “гарячої юридичної лінії” КримSOS юристи надали 623 консультацій. 

Графік роботи спеціалістів: з 9:00 до 18:00, понеділок-суббота. Записатися на консультацію можна за номером: +38 096 224 01 23 або залишити повідомлення: +38 063 077 16 19.

Вибір редакції

Ще Новини