Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

11 журналістів з Криму внесли до списку ув'язнених працівників ЗМІ у країнах Європи

31 / 12 / 2021

30 грудня Європейська Федерація Журналістів включила до списку журналістів, які перебувають в ув’язненні в країнах Європи, своїх колег із Криму. До цього списку, серед інших, потрапив фрілансер проєкту Крим.Реалії Владислав Єсипенко.

Про це повідомив голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.

«За пропозицією Національної спілки журналістів України акцентовано увагу на окупованому статусі Криму, у в’язницях якого наразі перебуває троє журналістів, зокрема, фрілансер Радіо Свобода Владислав Єсипенко. Список ув’язнених медійників упорядковують експерти ЄФЖ, спираючись на власний моніторинг та отримані дані від членів Федерації. Відповідне оновлення вже доступне на сайті ЄФЖ», – повідомив Сергій Томіленко.

Загалом цьогоріч до списку журналістів, які перебувають в ув’язненні у країнах Європи, окрім Владислава Єсипенка, потрапили ще 10 журналістів із Криму: Марлен Асанов, Осман Аріфмеметов, Ремзі Бекіров, Руслан Сулейманов, Рустем Шейхалієв, Сервер Мустафаєв, Сейран Салієв, Тимур Ібрагімов, Асан Ахтемов та Амет Сулейманов.

Варто зазначити, що ці журналісти були позбавлені волі російською владою саме за їхню діяльність із висвітлення ситуації в окупованому Криму. Їхні справи сфабриковані та розглядаються з численними порушеннями права на справедливий суд. Деяких з них, як, наприклад, Владислава Єсипенка, російські силовики катували для того, аби вибити визнання провини.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини