Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

З'явилася можливість перекваліфікувати справу з вимагання на самоуправство – адвокат про «справу Веджіє Кашка»

17 / 04 / 2019

У коментарі для QirimInfo адвокат пояснив, що це рішення дуже важливе в межах загальної стратегії у справі Веджіє Кашка про так званих вимагачів:

«Нам це (рішення –ред.) дуже потрібне в межах загальної стратегії, аби перекваліфікувати цю кримінальну справу з вимагання на самоуправство. З цією метою наприкінці минулого року я подав цивільний позов».

Адвокат вважає, що рішення «суду» про повернення коштів на користь Аліє Кашка (онуці покійної Веджіє Кашка) також може відіграти значну роль у зміні запобіжного заходу фігурантам у справі про вимагання:

«Так співпало, що саме у день оголошення (рішення – ред.), фігурантів перевели під домашній арешт. Це був день, коли Аліє Кашка давала свідчення у суді як свідок, і я заявила суду, що подала цивільний позов на повернення Айтаном особистих коштів її бабусі, а фігуранти лише хотіли допомогти», – говорить адвокат.

Чи буде справу про вимагання перекваліфіковано у справу про самоуправство, з огляду на наявне рішення про визнання боргу за Айтаном, залежить від позиції адвокатів і «судді», вважає адвокат. Можливо, «суддя» передасть справу на дорозслідування.

«За цією справою відбулося 4 засідання загалом, я подавав позов у Совєтський районний суд (останнє місце реєстрації відповідача, громадянина Туреччини Юсуфа Айтана – ред.). Там суддя розшукав його, зрештою з’ясувалося, що рішенням суду він був виписаний і прописаний у Сімферопольському р-ні. На засідання не з’явився. Контактували телефоном. Зрештою, вчора я наполягав на тому, щоби суд вже ухвалив дострокове рішення, у Айтана є місяць на оскарження», – уточнив Мамбетов.

Адвокат переконаний, що можливий намір відповідача оскаржити рішення вже не є важливим:

«В межах загальної стратегії нам не важливо, чи він оскаржить це рішення, чи ні. Важливо, що суд вже ухвалив рішення про те, що все ж борг був, гроші були позичені – це суттєво повпливало на долі фігурантів кримінальної справи про так зване вимагання».

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини