Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Звіт про релігійну свободу в Криму. Коротко

28 / 04 / 2017

Американська комісія з релігійної свободи (USCIRF), в своїй щорічній доповіді, вперше зарахувала Росію до найжорстокішим порушників свободи віросповідання в світі, особливо через її дій в окупованому Криму та Донбасі.

Експерти рекомендують американському уряду зарахувати Росію в категорію «країн, що викликають особливе занепокоєння», відповідно до Міжнародного закону про свободу віросповідання.

Правозахисники відзначили значні обмеження релігійної діяльності в окупованому Криму.

«У 2016 році російські окупаційна влада формалізувала свою політику погроз, залякування і дрібномасштабного терору, що проводиться відносно кримських релігійних об’єднань, підозрюваних в нелояльності до російської держави, головним чином кримських татар та інших мусульман», – повідомляється в доповіді.

Окупаційна влада розшукує релігійну літературу, яка дозволена в Україні, але не в Росії, проводячи періодичні нальоти на приватні будинки, мечеті і ринки.

«Як мінімум 160 кримських татар та інших мусульман були затримані для допиту і зняття відбитків пальців. Більш того, адміністративний тиск виявляється і на інші релігійні об’єднання: в січні Київський патріархат Української Православної Церкви позбувся останнього місця богослужінь в Сімферополі, столиці Криму, а в Бахчисараї в грудні 2016 року було закрито церкву п’ятидесятників», – зазначають правозахисники.

Американські експерти відзначили, що репресії щодо кримських татар в основному мотивовані політичними міркуваннями, однак, вони підривають релігійну діяльність і інститути кримських татар.

«Російська влада також продовжують проводити кампанію проти кримських прихильників руху «Хізб ут-Тахрір», забороненого в Росії, але не в Україні», – заявили правозахисники.

Нагадаємо, Північно-Кавказький окружний військовий суд засудив фігуранта «справи Хізб ут-Тахрір» Руслана Зейтуллаева до 12 років колонії суворого режиму, ще трьох фігурантів «севастопольської справи Хізб ут-Тахрір» засудили на 5 років позбавлення волі. Крім того, під слідством в Криму знаходяться 15 членів ісламської організації «Хізб ут-Тахрір».

У доповіді повідомляється, що російська влада Криму зажадала, щоб всі кримські релігійні об’єднання станом на 1 січня 2016 року пройшли перереєстрацію відповідно до більш суворих російських правил.

Американська комісія з релігійної свободи очікує, що США і далі будуть чинити тиск на Росію на найвищому рівні і працювати над звільненням релігійних в’язнів совісті і чинити тиск на російський уряд, з тим щоб він гуманно ставився до ув’язнених і забезпечив регулярний доступ кожного ув’язненого до його сім’ї спостерігачам за дотриманням прав людини, належного медичного обслуговування та адвокатам і надало можливість сповідувати свою релігію.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини