Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Звіт по проекту підтримки сімей Героїв Небесної Сотні

21 / 03 / 2016

З червня по грудень 2015 року громадська організація «КримSOS» реалізувала міжнародний проект «Підтримка сімей Небесної Сотні та сімей, які постраждали внаслідок боротьби за незалежну і демократичну Україну».

Фінансова допомога в рамках проекту надавалась за рахунок «Премії солідарності», яку 3 червня 2014 року отримав Мустафа Джемілєв від польського президента Броніслава Коморовського.

«Для мене проект з підтримки сімей полеглих за демократичні зміни патріотів – це своєрідний знак моральної підтримки кримськотатарського народу та України. Хочу сказати, що ця ініціатива має дуже велике значення для мене, тож у співпраці з польськими партнерами ми робимо усе можливе, щоб надати необхідну допомогу сім’ям загиблих героїв», розповів Мустафа Джемілєв, народний депутат України, Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу на прес-конференції проекту.

Загалом, до списку родин, що отримали фінансову допомогу ввійшли:

  • 107 родин Героїв Небесної сотні;
  • 25 родин загиблих в зоні АТО  медиків;
  • 6 сімей українських журналістів, які полягли, виконуючи професійні обов’язки під час бойових дій на сході України;
  • 49 багатодітних  родин, котрі втратили члена родини в зоні АТО й опинились у скрутному фінансовому становищі, мають дітей з інвалідністю або членів сім’ї з хронічними захворюваннями.

 «Ми всі не просто вдячні – ми щиро вдячні за те, що така велика людина, борючись за права свого народу, пам’ятає  і про наших рідних, – відмічає Ігор Гурик, голова правління громадського об’єднання «Родини Героїв». – Ви собі навіть не уявляєте, наскільки це для нас наразі важливо – і моральна, і матеріальна підтримка. Багато родин зараз встановлюють рідним пам’ятники, меморіальні дошки. Через шахраїв деякі з них фінансово постраждали, тому матеріальна допомога дуже доречна, бо тепер ми маємо кошти на закінчення розпочатого».

 

 

 

 Декілька історій від учасників проекту

Герой Небесної Сотні Кемський Сергій Олександрович народився в Керчі 1981 року, останнім часом проживав з батьками на Житомирщині в місті Коростень. Працював в Інституті політичних та економічних ризиків і перспектив, писав для «Української правди», газети «День», інших видань.

 

 

З мамою героя, Тамарою Гаврилівною, ми зустрічаємось в центрі Києва, згадуємо події лютого 2014 і разом перечитуємо статтю Сергія в «Українській правді» від 19 грудня 2013 року «Чуєш, Майдане?». Актуальність піднятих питань в статті просто вражає: «…об’єднуватись навколо принципів, а не особистостей, пропагувати ідеї прямої демократії і ненасильницького супротиву».

  

А ще Сергій писав вірші – про політику, друзів-майданівців, і, звичайно, про любов… Двадцятого лютого на Інститутській снайперська куля розірвала сонну артерію Сергію Кемському, кримському герою Небесної Сотні, котрий загинув за демократію.

Іншу історію нам розповідає батько Мочалова Олександра Ігоровича, розвідника-санітара, котрий загинув під Іловайськом. Батько Олександра прийшов до нас у офіс, щоб розповісти: Указом Президента України від 28 червня 2015 року за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, Мочалов Олександр Ігорович нагороджений орденом «За мужність» III ступеня. На жаль, посмертно.

 

«Олександр народився 28 лютого 1978 року у місті Гавана Республіки Куба, розповідає пан Ігор. Після нашого повернення в Україну він закінчив Харківський державний економічний університет, проживав з нами в Полтаві. На схід пішов добровольцем, був розвідником-санітаром батальйону спецпризначення Національної гвардії України «Донбас». Загинув 29 серпня 2014 року від кулі снайпера під час виходу з оточення під м. Іловайськ. Виконуючи до кінця свій обов’язок санітара,  він допоміг пораненим відійти, а сам загинув».

На жаль, жодні зусилля не зможуть повернути родинам близьких. Проте всі ми можемо продовжувати пам’ятати та допомагати.

Проект виконано Фондом «Освіта для демократії» у співпраці з громадською організацією  «КримSOS» за фінансової підтримки Міжнародного Фонду Солідарності.

 

 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини