Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Звернення щодо неприпустимості переслідування адвокатів та правозахисників в окупованому РФ Криму

29 / 11 / 2018

Співробітники прокуратури та силових структур вручили присутнім на засіданні правозахисникам та адвокатам політичних в’язнів Кремля в Криму застереження про неприпустимість порушення законів про протидію екстремістській діяльності та законодавства про збори, мітинги і демонстрації, ходи і пікетування.

Зокрема, такі застереження були вручені адвокату Едему Семедляєву, адвокату та правозахисниці Лілії Гемеджі та координатору об’єднання «Кримська солідарність» правозахиснику Діляверу Меметову. При цьому вказані адвокати на зустрічі об’єднання разом з учасниками обговорювали питання правового захисту осіб, що переслідуються в Криму окупаційною владою в рамках незаконних політично мотивованих кримінальних справ.

В цей же час розпочалась атака на медіаресурси «Кримської солідарності», зокрема на новий сайт, відкриття якого відбулось на засіданні. Також була заблокована частина публікацій на сторінці об’єднання в мережі Instagram.

Категорично засуджуємо переслідування адвокатів та правозахисників в окупованому Криму та вимагаємо від влади РФ негайно припинити незаконний тиск та перешкоджання професійній діяльності адвокатів, придушення правозахисної діяльності, а також припинити використання «антиекстремістського та антитерористичного» законодавства РФ на окупованій території в порушення норм міжнародного гуманітарного права та з метою переслідування осіб за їхню громадську, адвокатську та правозахисну діяльність

Звертаємося до міжнародних організацій та урядів демократичних країн та просимо:

  1. Продовжити тиск на владу Російської Федерації з вимогою припинити переслідування учасників об’єднання «Кримська солідарність» та будь-яке перешкоджання професійній діяльності незалежних адвокатів в окупованому Криму.
  2. Засудити використання Російською Федерацією власного «антитерористичного та антиекстремістського» законодавства для переслідування адвокатів, правозахисників та громадських активістів в окупованому Криму.
  3. Запровадити персональні санкції щодо осіб, причетних до грубих порушень прав людини в окупованому Криму, а також безпосередньо причетних до перешкоджання професійній діяльності адвокатів та тиску на об’єднання «Кримська солідарність».
  4. Посилити секторальні санкції проти Російської Федерації за системні грубі порушення прав людини та воєнні злочини в окупованому Криму.

Міністерство закордонних справ України вже висловило рішучий протест проти чергового посилення репресій з боку РФ щодо громадян України на тимчасово окупованих територіях АР Крим та м. Севастополь.

Нагадаємо, що це вже не перший випадок переслідування “Кримської солідарності”  та перешкоджання професійній діяльності незалежних адвокатів в окупованому Криму.

Так, в січні 2018 року аналогічним чином була перервана зустріч «Кримської солідарності», силовики протиправно утримували та опитували учасників зустрічі об’єднання більш шести годин. У травні 2018 року за звинуваченням в тероризмі був заарештований координатор «Кримської солідарності» Сервер Мустафаєв, у березні 2018 року арештували іншого активіста – Наримана Мемедемінова, а також було порушено кримінальну справу за звинуваченням в екстремізмі Гульсум Алієвої – правозахисниці та активістки об’єднання.

Крім того, в в січні 2017 року в домі та офісі відомого кримського адвоката Еміля Курбедінова силовики окупаційної влади влаштували незаконний обшук, а самого адвоката заарештували на 10 діб за надуманими звинуваченнями.

У вересні 2016 року щодо російського адвоката Миколи Полозова, який захищав членів Меджлісу кримськотатарського народу від кримінальних переслідувань окупаційної влади, було ініційовано дослідчу перевірку, а потім представники ФСБ незаконно його затримали, щоб залякати та перешкоджати професійній діяльності з захисту жертв порушень прав людини в Криму.

«Кримська солідарність» – це платформа, яка об’єднує родичів та адвокатів політичних в’язнів Кремля. В рамках своєї діяльності члени об’єднання надають правову, фінансову та моральну підтримку жертвам окупаційного режиму та членам їх родин.

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Медійна ініціатива за права людини

Центр інформації про права людини

Регіональний центр прав людини

Українська правова консультативна група

Кримська правозахисна група

Громадська організація «КримSOS»

Громадська організація “Правозахисний рух Криму”

Поділитись

Вибір редакції

Ще Звернення

ПОЗИЦІЯ Коаліції організацій, які опікуються питаннями захисту прав осіб, постраждалих внаслідок збройної агресії проти України, щодо проєкту Закону України «Про деякі питання у сфері міграції щодо підстав і порядку набуття та припинення громадянства України» (р.н. 10425)

15 / 02 / 2024