Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Звернення КримSOS щодо обшуків і затримань активістів кримських татар

21 / 05 / 2018

Російські засоби масової інформації, ще до пред’яви активістам звинувачення і під час проведення обшуку, сповістили про затримання в Криму членів забороненої в РФ організації Хізб ут-Тахрір, а також про те, що затриманим інкримінується ст. 205.5 ч.2 Кримінального кодексу РФ “Участь в діяльності терористичної організації”.

На момент проведення обшуку в житлі С. Мустафаєва, туди був недопущений адвокат активіста Еміль Курбедінов. У дворі будинку, де проводився обшук, знаходився автомобіль марки Volkswagen без номерних знаків. Після обшуку Мустафаєва вивезли в Управління ФСБ в Сімферополі.

В житлі Едема Смаілова силовики заблокували трьох дітей. Їхню мати в будівлю допущено не було. Адвокатові Айдеру Азаматову, який прибув на місце проведення обшуку – до дому Е. Смаілова, – було відмовлено в можливості надати юридичну допомогу.

Сервера Мустафаєва і Едема Смаілова включають в справу Хізб ут-Тахрір, другу Бахчисарайську групу із раніше заарештованими Марленом Асановим, Сейраном Салієвим, Тимуром Ібрагімовим, Сервером Зекер’яєвим, Меметом Беляловим і Ернестом Аметовим.

Ми вимагаємо від владних структур Російської Федерації і окупаційної влади в Криму:

  • негайно звільнити Сервера Мустафаєва та Едема Смаілова, представників громадського об’єднання “Кримська солідарність”;
  • провести оперативне ефективне і неупереджене розслідування незаконного затримання і будь-яких проявів фізичного насилля стосовно активістів в Криму;
  • забезпечити притягнення винних до відповідальності, а також ужити заходів для запобігання подібних нападів у майбутньому;
  • звільнити затриманих та припинити переслідування кримських татар, кримських мусульман, включно із адміністративними арештами, кримінальними обвинуваченнями, конфіскацією майна та іншими репресіями.

 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини