Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Зміни у порядку паспортизації жителів тимчасово окупованих територій

12 / 11 / 2021

2 листопада набрали чинності зміни до Порядку оформлення документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, громадянам, які проживають на тимчасово окупованій території України та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України в контексті отримання паспортних документів жителями тимчасово окупованих територій. 

Раніше особливості отримання паспортних послуг було регламентовано першим із зазначених порядків. Тепер він стосується лише іноземців, осіб без громадянства та біженців. 

За старим порядком, для мешканців тимчасово окупованої території України вклеювання до паспорта громадянина України фотокартки після досягнення громадянином 25- і 45-річного віку проводилося у день звернення. Відтепер вклеювання фото за віком здійснюється на загальних підставах: а саме у п’ятиденний термін, який може бути продовжено на 30 календарних днів. Як і раніше, така послуга надається територіальними підрозділами ДМС за місцем звернення. 

Важливі зміни до Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 р. № 302.  

  1. Надано роз’яснення, коли паспорт громадянина України вважається  не придатним до використання. Зокрема: 1) якщо паспорт/фотокартка має пошкодження (та/або відсутня його/її частина), що не дають змогу візуально ідентифікувати особу, прочитати прізвище, ім’я, по батькові, дату та місце народження, ким виданий паспорт, підпис посадової особи та дату видачі, 2) якщо пошкоджено перфоровану серію та номер, що унеможливлює встановлення реквізитів паспорта, 3) якщо є виправлення, зокрема внесення змін до персональних даних особи/найменувань органу/штампа/печатки, 4) якщо є пошкодження, які блокують можливість зчитування, а також внесення змін до інформації безконтактного електронного носія. 
  1. Одночасне отримання паспорту та реєстраційного номеру облікової картки платника податків тепер закріплено у Порядку, а не окремим документом. Так, особа віком від 14 до 18 років, яка має зареєстроване місце проживання та яка не зареєстрована в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, під час оформлення паспорта вперше може за її бажанням одночасно зареєструватися в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків з подальшим відображенням інформації про РНОКПП у паспорті. 
  1. Визначено, що у разі обміну паспорта зразка 1994 року за бажанням, паспорт, що підлягає обміну, після прийому документів повертається особі та здається нею під час отримання нового паспорта. Ці зміни надають можливість мешканцям тимчасово окупованої території України залишити при собі паспортний документ на період оформлення нового. 
  1. Передбачено, що у випадку якщо особа звертається за оформленням паспорта вперше після досягнення 18-річного віку за відсутності свідоцтва про народження, може подати витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження».  
  1. Ускладнено процедуру встановлення особи шляхом опитування свідків. До переліку родичів, які можуть бути свідками, додали колишніх членів подружжя (чоловіка або жінку). Свідком, який має право брати участь в становленні особи, може бути особа від 14-ти років, котра пред’яила документи, що посвідчують особу. Обов’язок підтвердження родинних стосунків або підтвердження факту сусідства відтепер покладається не лише на заявника але і на орган ДМС. 
  1. У разі обміну або втрати/викрадення паспорта, оформленого територіальним підрозділом ДМС, МВС, який припинив діяльність або тимчасово не здійснює свої повноваження, заявник додатково подає всі наявні документи, у тому числі документи, що містять фотозображення особи, які дають змогу ідентифікувати таку особу. 
  1. Збільшено термін зберігання готового паспорту до 1 року, а за зверненням особи – до 3 років.  

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті