Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Зміни до закону про переселенців не реалізовуються на практиці, — активісти

14 / 04 / 2016

Прийняті у кінці минулого року зміни до закону «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» не реалізовуються на практиці. Про це сьогодні заявили учасники прес-конференції «Облік внутрішньо переміщених осіб: європейські стандарти чи знову бюрократія?».

Складнощі з впровадженням змін до закону, зокрема, пов’язані з тим, що Міністерство соціальної політики не привело низку нормативно-правових актів у відповідність із нормами чинного законодавства, а також міжнародними стандартами.

«Сьогодні якраз закінчився той термін, який був наданий уряду для приведення своїх нормативних актів у відповідність до положень зміненого базового закону, котрий регулює права та свободи переселенців. Наразі ці зміни лише напрацьовуються і з огляду на те, що ми чекаємо на новий склад уряду, хочеться сподіватись, що у найближчі тижні ми зможемо отримати хоча б новий порядок обліку внутрішньо переміщених осіб», — розповіла представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини з питань дотримання прав внутрішньо переміщених осіб Жанна Лук’яненко.

Вона, зокрема, звернула увагу на те, що наразі ключовою проблемою є застарілий порядок взяття на облік ВПО, який на практиці є дискримінаційним у відношенні до переселенців. За словами Лук’яненко, Мінсоц за останні кілька місяців фактично бойкотував прийняття нового порядку.

Мова йде про те, що відомство пропонує залишити практику перевірок відповідності фактичного місця проживання ВПО тому, яке зазначене у довідці. Відповідні перевірки можуть стати підставою для відмови у наданні виплат. Подібні ситуації на практиці можна було спостерігати нещодавно, коли Мінсоц частково припинив виплати переселенцям та значно посилив контроль у цій сфері.

На цьому, зокрема, наголосила адвокаційний експерт ГО «КримСОС» Вікторія Савчук. «Досі виникають складнощі з реєстрацією ВПО, довідка досі не визнана безстроковою, база ВПО досі не була створена у такому вигляді, на якому наголошують міжнародні партнери, ситуація зі штампами та перевірками міграційної служби досягає критичної точки, і це не беручи до уваги перевірок з боку СБУ», — розповіла вона.

Координатор БФ «Восток-СОС» також зазначила, що положення з дотриманням прав переселенців лише погіршується.

«Держава постійно забуває про свої позитивні зобов’язання перед громадянами, які проживають на території України. Тут не важливо, де вони живуть, в окупованому Криму, непідконтрольній частині Донбасу, чи вільній території. У цьому контексті важливо пам’ятати про три речі: питання заборони дискримінації, свобода пересування та право на приватність», — зазначила Дворецька.

Вибір редакції

Ще Новини