Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

«Зловживають правом на захист»: суд відхилив всі запитання адвокатів свідкові по другій бахчисарайській «справі Хізб ут-Тахрір»

17 / 06 / 2020

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

За словами адвоката Назіма Шейхмамбетова, абсолютно всі питання свідкові з боку захисту були судом відхилені.

«Двох наших підзахисних вивели із залу суду, обмеживши їм можливість задавати питання свідкові. Обгрунтував це суд тим, що вони зловживали правом на захист і ставили питання, які, на думку суду, були повторюваними. Хоча у суду була можливість просто знімати ці питання», — сказала інший адвокат обвинувачених Ліля Гемеджі.

За словами захисника Едема Семедляєва, суд оголосив перерву на обід всього на 30 хвилин, за які обвинувачені не встигли поїсти.

«До 18.00 вони голодні. Тобто такими тортурами суд намагається обмежити, вимотати хлопців настільки, щоб у них не було ніякого бажання, можливості захищатися», — сказав Едем Семедляев.

Нагадаємо, 11 жовтня 2017 року російські силовики провели в Бахчисараї низку обшуків і затримали 15 кримських татар. Шістьох з них окупанти підозрюють в зв’язках з організацією «Хізб ут-Тахрір» (заборонена в Росії, але легальна в Україні). Це Марлен Асанов, Сейран Салієв, Тимур Ібрагімов, Сервер Зекір’яєв, Мемет Бєлялов і Ернес Аметов.

21 травня 2018 року російські силовики провели обшуки в будинках Едема Смаїлова і Сервера Мустафаєва.

Всім затриманим загрожують терміни від 15 до 20 років позбавлення волі в колоніях суворого режиму.

З початку окупації Криму в 2014 році Росія проводить послідовну політику тиску на кримських татар за їхню проукраїнську позицію.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини