Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Зловживання свободою: головного редактора газети «Qirim» оштрафували за публікацію доповіді ООН, в якому згадувався Меджліс

22 / 06 / 2021

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

Мамутова звинуватили у «зловживанні свободою масової інформації» через публікацію в його газеті 14 жовтня 2020 року доповіді Генсека ООН «Положення у сфері прав людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, Україна». У цій доповіді згадувався Меджліс кримськотатарського народу.

Окупаційна влада стверджує, що згадка в статтях газети «Qirim» Меджлісу без вказівки на те, що ця організація заборонена — неприпустимо.

Адвокат Хатідже Мамут вважає, що перепублікація доповіді посадової особи з відкритого джерела, яке не заборонене, звільняє редакторів і журналістів від відповідальності.

«Як виглядає ця вимога закону, яким чином потрібно маркувати — сам закон чітко не передбачає. Цьому ми приділили досить багато часу в наших дебатах, але на думку Роскомнадзору ми повинні були поруч, напевно, зі словами Гутерріша робити редакційні правки, ну це їхня думка. Чесно треба сказати, що рівень підготовки при тому, що як бісером сиплють нормами, посиланнями на законодавство, рівень підготовки співробітника Роскомнадзору, який був свідком в цій справі, мене збентежив, тому що було прямо заявлено, мабуть, це від безвиході, що вони розуміють надуманість цього звинувачення», — прокоментувала засідання Хатідже Мамут.

Нагадаємо, з 2016 року Меджліс кримськотатарського народу визнаний російською владою екстремістською організацією і заборонений в РФ і в окупованому Криму.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини