Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

«Злісно ухилялись»: в Криму затримали двох чоловіків за небажання служити в армії РФ

22 / 02 / 2021

«Дільничні уповноважені поліції під час перевірок виявили молодих людей, які протягом тривалого часу переховувалися від співробітників районного військкомату. Місцезнаходження одного з них, 24-річного місцевого жителя, встановлено в с. Гвардійське. Чоловік ніде не працює і не вчиться. Другий затриманий віком 22 роки був виявлений в селищі Кленовка Сімферопольського району», — йдеться у повідомленні.

Найближчим часом матеріали щодо кожного із затриманих будуть передані в слідчі органи.

Також представництво російського МВС в своїй заяві попередило, що окупаційна поліція і надалі переслідуватиме мешканців українського півострова за небажання служити у збройних силах РФ.

Всього, за даними Міністерства закордонних справ України, з початку окупації до осені 2020 року, в Криму було проведено 11 призовних кампаній, під час яких служити в російську армію відправили близько 25 тисяч чоловік.

Згідно з інформацією на сайті міноборони РФ, в ході одинадцятої кампанії (Осінь-2020) в російську армію призвали ще близько 3 тисяч жителів АР Крим та м.Севастополя.

Як ми повідомляли раніше, призов кримчан в російську армію є грубим порушенням цілої низки міжнародно-правових норм:

  • ст. 51 IV Женевської конвенції, яка забороняє примушувати до служби в збройних силах країни-окупанта осіб, що проживають на окупованій території,
  • ст. 49 IV Женевської конвенції, яка забороняє переміщення населення з окупованої території,
  • ст. 64 IV Женевської конвенції, яка забороняє поширення кримінального законодавства держави-окупанта на окуповану територію.

Прокуратура Автономної Республіки Крим просить жителів окупованого півострова звертатися за телефоном або поштою у разі примусу до служби в армії РФ.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини