Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (WhatsApp, Signal)

«Живий, не можу сказати, що здоровий»: затриманий раніше Кашук під диктовку «слідчого» відмовився від адвоката

21 / 12 / 2019

«Адвокат Іслям Веліляєв відвідав затриманого раніше в Криму співробітниками ФСБ Дениса Кашук. Під диктовку слідчого той написав відмову від послуг адвоката. «Живий, не можу сказати, що здоровий» – охарактеризував стан Кашук адвокат», – повідомляє видання «ґрати».

Співробітники ФСБ затримали в Криму жителя Сімферополя Дениса Кашук за звинуваченням у зберіганні вибухових речовин.

17 грудня 40-річний Денис Кашук вийшов на роботу в рекламне агентство, о 10:00 його стільниковий телефон був вже не доступний. Увечері того ж дня його дружині Ользі Кашук повідомили, що її чоловік не був на роботі і вона звернулася в поліцію. Наряд приїхав до них додому близько 22:00, прийняли заяву про зникнення людини, взяли фотографію та зубну щітку для ДНК-експертизи. На наступний ранок вдома у Кашук співробітники ФСБ провели обшук, під час якого повідомили, що Денис Кашук підозрюється у виготовленні вибухових речовин. За підсумками обшуку була вилучена техніка та електронні носії.

Сьогодні 19 грудня адвокат Іслям Веліляєв побачився з Кашуком в будівлі ФСБ, проте той написав відмову від його послуг.

«Я відвідав в будівлі ФСБ Дениса Анатолійовича Кашук. При зустрічі, він відразу заявив, що відмовляється від адвоката Ісляма Веліляєва, хоча ми з ним до цього не були знайомі – розповів «Ґратам» Веліляєв. – У конфіденційній бесіді він розповів, що його затримали вранці 17 грудня. З того часу він перебував у будівлі ФСБ. У нього зажадали відмовитися від мене. На даний момент він написав заяву про відмову. Запитав у слідчого, що писати, той йому продиктував фразу підстави відмови: «що від невстановлених осіб йому стало відомо про репутацію адвоката». Це цілеспрямований тиск на підзахисного для відмови від юридичного захисту».

Веліляєв підтвердив, що кримінальну справу порушено за статтями 222 і 222.1 Кримінального кодексу РФ ( «Незаконні придбання, передача, збут, зберігання, перевезення або носіння зброї, його основних частин, боєприпасів» і «Незаконні придбання, передача, збут, зберігання, перевезення чи носіння вибухових речовин або вибухових пристроїв »).

«Від мене вимагали підписку про нерозголошення, я відмовився, але вони викликали понятих, щоб зафіксувати оголошення мені заяви про нерозголошення» – зазначив Веліляєв. Стан Кашука він охарактеризував, як «живий, не можу сказати, що здоровий».

«Ми підозрюємо, що людина перебуває у важкому психологічному стані і через це письмово відмовився від послуг адвоката. Сім’я побоюється, що до нього були застосовані тортури і методи фізичного тиску »- розповів адвокат Назім Шейхмамбетов.

«Ми боїмося, що його можуть примусити під тортурами обмовити себе» – припустила в розмові з «ґратами» Ольга Кашук.

Сьогодні ж Київський районний суд Сімферополя має обрати для Кашука запобіжний захід.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини