Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Жити, аби повернутись. У Києві представлять стрічку про національну боротьбу кримських татар

22 / 06 / 2016

У травні 2016 року журналісти інформаційного центру QirimInfo поїхали до окупованого півострова. Вони записали шість унікальних історій активістів, котрі брали безпосередню участь у національному русі кримських татар з 1944 року по 90-ті рр. Серед героїв фільму Ільмі Умеров, Абдурешит Джепаров, Ільвер Аметов та інші.

Стрічка «Жити, аби повернутись» показує тривалий шлях запеклої боротьби кримських татар за право повернутись на Батьківщину після депортації 1944 року. Герої фільму, зокрема, описують процес становлення національного руху, роботу ініціативних груп у спецпоселеннях кримських татар; організацію протестних акцій під тиском переслідувань. Також у стрічці висвітлено підготовку Таманського походу, Московських протестних заходів, а також розкрито процес незаконного захоплення земель у Криму в 90-х.

Стрічку приурочено до Дня кримськотатарського прапора, що його відмічають 26 червня. Таким чином автори фільму проводять паралелі із сучасним життям кримських татар в умовах окупації. Вони хочуть донести ідею того, що сьогодні національний рух кримських татар відроджується, переосмилюється та набуває нових форм вираження.

О 17:30 відбудеться презентація, на якій про стрічку розкажуть її творці, а також запрошені гості. Показ документальної стрічки розпочнеться о 18:00. Гості зможуть пригоститись чаєм, кавою та солодощами.

Дата: 24 червня 2016 року

Час: 17:30 – презентація стрічки; 18:00 – показ  (тривалість – 1 год).

Місце: Кримський Дім (культурний центр Autonomous) за адресою м. Київ, вул. Суворова, 9

Вхід на показ вільний. Проте кількість місць обмежена, тому просимо вас підтвердити свою участь, зареєструвавшись за посиланням.

Акредитація представників ЗМІ за телефоном (093) 84-17-646 (Анастасія Дрижак) або по e-mail anastasiia.dryzhak@krymsos.com.

 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини