Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Жителів Північного Криму очікує можливе переселення через брак води

8 / 03 / 2017

Через брак прісної води жителів північних районів Криму очікує можливе переселення. Так вважає глава організації «Чистий берег. Крим» Володимир Гарначук. Він пояснює, що ситуація з питною водою на півострові залишається невизначеною.

«Тобто йде максимальне викачування води з ґрунтів, і прісна вода в цих місцях [на півночі Криму] скоро закінчиться. Содовий завод вже побудував собі опріснювач, але його поки не запускають: скидання розсолів у Сиваш або Чорне море призведе до екологічної катастрофи. Вирішити проблему промислових підприємств без Північно-Кримського каналу неможливо. При наявних розкладах в найближчому майбутньому їх чекає закриття. А це катастрофа для міст, тому що працювати людям стане ніде. Вже сьогодні потрібно розглядати варіанти з переселенням людей з півночі Криму», – розповів в коментарі «Новой газете» Гарначук.

Російська влада Криму не поспішають визнавати ситуацію з нестачею води проблемною. Голова Держкомітету Криму по водному господарству Ігор Вайль стверджує, що питною водою жителі північної частини півострова забезпечені, а щодо сільського господарства, то відновити ситуацію можна лише відновивши подачу води з України.

Раніше Вайль повідомляв, що жителі північного Криму крадуть воду з Північно-Кримського каналу.

«Сьогодні по тракту втрати становлять від 15 до 18%. У цій цифрі 20% – те, що ми не можемо відстежити, це говорить про несанкціонований відбір », – сказав чиновник.

Вибір редакції

Ще Новини