Журналісти закликали колег виліковуватися від інформаційної амнезії
30 / 07 / 2015«Вже з середини минулого року кримчани і представники кримських організацій, які були змушені виїхати на материк, почали бити на сполох: «Крим випав з топ тем українських ЗМІ», – таким твердженням розпочав прес-конференцію радник Міністра інформаційної політики України Сергій Костинський.
Однією з основних причин випадання теми Криму з інформаційної повістки Костинский назвав активні дії в зоні АТО. Також, він відзначив тенденцію, що окремі ЗМІ допускають трансляцію таких інформаційних викидів, які відображають або продовжують російську пропаганду.
Автор і ведуча програми «Громадське.Крим» Севгіль Мусаєва-Боровик висловила думку, що для кожної групи населення в Криму потрібно виділити окрему стратегію інформаційної політики. «Є люди, які займають нейтральну позицію. Їм потрібно пояснювати, чим для них може обернутися анексія. Проукраїнське населення зараз бачить, що держава для них нічого не робить, і теж розчаровується. З проросійськи налаштованими людьми також потрібна окрема стратегія», – сказала журналістка.
Заступник генерального директора телеканалу «ATR» Айдер Муждабаев назвав головним завданням на сьогодні – працювати над тим, щоб люди в Криму, які продовжують вважати Крим українським, не розчарувалися і не втратили надію.
Керівник ТВ-проекту «Крим-Реалії» Олександр Янковський нагадав про «проблемні» 33% населення України, які готові «пожертвувати» Кримом заради миру в країні. «Я вважаю, що відповідальність за таку цифру, якщо вона дійсно реальна, лежить і на мені, і на моїх колегах, і на вас (представників ЗМІ, – ред.). Ми робимо все можливе, але напевно цього недостатньо», – заявив Янковський.