Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Журналіста Айдера Кадирова оштрафували за висвітлення стихійних зборів біля будівлі «УФСБ Криму» 4 вересня

5 / 10 / 2021

Підконтрольний Росії Київський районний суд Сімферополя призначив штраф у розмірі 5 тисяч рублів (майже 2 тис. гривень) кореспонденту «Кримської солідарності» Айдеру Кадирову за «порушення правил поведінки при загрозі виникнення надзвичайної ситуації» (ст. 20.6.1 КпАП РФ).

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

Російське державне обвинувачення стверджує, що Кадиров порушив карантинні правила беручи участь у зборах активістів біля будівлі «УФСБ Криму» 4 вересня.

За словами Айдера Кадирова, того дня він перебував біля будівлі «УФСБ» в Сімферополі за редакційним завданням і висвітлював події, які там відбувались. Кадиров стверджує, що під час роботи він дотримувався протиепідемічних правил і надав суду своє редакційне завдання.

«Я журналіст, я повне право мав там працювати. На мені була маска, на шиї висіло посвідчення журналіста. На це вони (“суд”, – ред) не звертали жодної уваги, жодні обставини їм нецікаві. У них є стандартна схема — всіх штрафувати, поповнювати казну», — сказав журналіст.

Під час засідання громадський захисник Айдер Сулейманов додав, що з «доказів провини Кадирова» слід виключити протоколи поліції, оскільки їх склали неграмотно.

Але «суд» не взяв до уваги аргументи захисту і оштрафував Айдера Кадирова.

Варто зазначити, що це вже другий штраф, який призначає Айдеру Кадирову окупаційна влада Криму у 2021 році. Так, у травні підконтрольний РФ Нижньогірський районний суд оштрафував журналіста на 30 тис. рублів (10 тис. гривень) за «неповідомлення про злочин».

Нагадаємо, 4 вересня 2021 року активісти з різних куточків Криму приїхали до будівлі «УФСБ Криму» в Сімферополі, щоб дізнатися про долю п’ятьох кримських татар, яких затримали 3-4 вересня. Ці стихійні збори закінчилися масовими затриманнями. Того дня окупаційна поліція склала 58 адмінпротоколів проти активістів.

За словами Айдера Кадирова, повістка з’явитися до «суду» йому прийшла лише через місяць після цих подій.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини