Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (WhatsApp, Signal)

Зеленський підписав закон про скасування вільної економічної зони «Крим»

20 / 08 / 2021

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про скасування вільної економічної зони «Крим». 19 серпня документ з його підписом було повернуто до Верховної Ради.

Закон вступить в силу через 3 місяці після його опублікування.

Український парламент проголосував за скасування ВЕЗ «Крим» 1 липня 2021 року.

Закон «Про створення вільної економічної зони “Крим” і особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» був прийнятий Верховною Радою в серпні 2014 року.

Згідно з цим законом, в Криму не стягувалися податки і збори, а зареєстровані там українські фізичні та юридичні особи вважалися нерезидентами. Зона повинна була діяти протягом десяти років.

Деякі політики, експерти і правозахисники не раз критикували створення ВЕЗ «Крим». На їхню думку вільна економічна зона створювала умови для продовження ведення бізнесу в окупованому Криму і стимулювала побудову тіньових схем. Крім того прирівнювання громадян України в Криму до нерезидентам є дискримінацією.

Поділитись

[wp_social_sharing social_options='facebook' facebook_text='' reddit_text='Share on Reddit' icon_order='f,t,l,p,x,r' show_icons='0' before_button_text='' text_position='' social_image=''] [wp_social_sharing social_options='twitter' twitter_text='' reddit_text='Share on Reddit' icon_order='f,t,l,p,x,r' show_icons='0' before_button_text='' text_position='' social_image='']

Вибір редакції

Ще Новини