Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Збиток промисловості Криму від блекаута оцінили у 150 млн. рублів

27 / 04 / 2016

Станом на 1 квітня поточного року збитки від наслідків блекаута для промислових підприємств Криму склали 150 млн. рублів. Про це повідомив так званий міністр промислової політики Криму Андрій Васюта, повідомляє РІА Крим.

Як уточнив російський голова Мінпромполітики, в основному даний збиток пов’язаний з додатковими витратами підприємств при переході на власні автономні джерела енергопостачання та підвищення заробітної плати співробітникам при переході на нічну зміну.

За словами Андрія Васюти, найбільше від енергодефіциту постраждали хімічні гіганти півострова – “Кримський титан” і “Кримський содовий завод”.
“Це мономіста, зупинити підприємства там неможливо. Влада і власники підприємств дійшли згоди, що підприємства повинні працювати. Але насправді той же “Титан” довгий час працював собі у збиток. Але влада також йшла назустріч підприємствам, відклавши питання існуючих боргів підприємств з електроенергії і газу до вирішення енергетичних проблем. Влада наполягала лише на тому, щоб виплачувалася заробітна плата, податки і поточні платежі”, – зазначив «міністр».

У той же час він зазначив, що введення третьої та четвертої черг енергомоста повністю не вирішить проблему енергодефіциту для промислових підприємств. За словами Андрія Васюти, промисловість буде відчувати брак електроенергії протягом півтора роки, поки не будуть побудовані електростанції у Сімферополі і Севастополі.

“Багато підприємств сьогодні отримують електроенергію по годинах. Деяке виробництво, яке пов’язане з безперервними процесами, призупинено. Якісь підприємства працюють на власній генерації. Тому у тих рамках, в яких ми намітили розвиток, нам буде не вистачати (електроенергії – ред.) ще рік-півтора”, – уклав Васюта.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини