Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Зберігайте документи! Громадянам України повернуть права на володіння землею в Криму після його деокупації – Дмитро Кулеба

26 / 03 / 2021

Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час онлайн-брифінгу.

За його словами, указ президента РФ Володимира Путіна про відчуження землі «у іноземців» є продовженням політики утисків та витіснення громадян України з окупованого півострова « з паралельним зросійщуванням Криму».

«Вже була подібна спроба в історії Російської імперії, коли з Криму витіснялися під різними приводами кримські татари. Але ці спроби є завідомо провальними, і це доведено історією. Тому, що би не робила Росія, Крим все одно повернеться, і всі ці акти, ухвалені Російською Федерацією за роки окупації вони просто зникнуть», —  сказав Кулеба

Права законних власників на земельні ділянки, заявив міністр, буде відновлено після деокупації Криму. 

«Зараз дуже важливо, щоб власники земельних ділянок максимально зберігали усі документи, які підтверджують право їхньої власності, та будь-які документи, які нав’язуватиме їм Російська Федерація на їхню заміну», —  сказав Дмитро Кулеба.

Також міністр додав, що МЗС поінформувало міжнародних партнерів України про ситуацію з відчуженням землі в українців окупаційною владою Криму та попросило їх відреагувати.

«Ще один крок, який ми робимо: питання позбавлення українців права власності на земельні ділянки в Криму ми додали до переліку тем, які будуть у фокусі уваги Кримської платформи. Тому одномоментного якогось рішення цієї проблеми немає, але рішення буде обов’язково знайдено, і всі права будуть відновлені», — сказав Дмитро Кулеба.

Нагадаємо, 20 березня 2021 року набрав чинності указ Володимира Путіна №201 від 20.03.20, в якому розширюється перелік територій, на яких земельні ділянки не можуть належати іноземцям. У цей список, увійшли всі райони і міста в окупованому Криму, які мають вихід до моря або межують з материковою частиною України. Ця заборона не поширюється лише на три внутрішніх району Криму — Первомайський, Красногвардійський і Білогірський, а також на міста Джанкой, Сімферополь і Красноперекопськ. Також до переліку не увійшли Верхньосадівська і Терновська сільради в Севастополі.

Про те, що робити громадянам України, у яких відчужують землю в Криму за указом Путіна, читайте в нашому матеріалі.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини