Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Заява проти переслідування правозахисників в окупованому Криму

19 / 06 / 2019

Лутфіє Зудієва була затримана у Джанкої на шляху додому з ринку, а Муміне Салієва біля свого будинку у Бахчисараї.

Зудієва звинувачується в пропаганді або публічній демонстрації символик екстремістських організацій. Які звинувачення були висунуті проти Мумінє Салієвої досі невідомо.

Адвокатам було відмовлено в доступі до незаконно затриманих кримськотатарських активісток.

Ми рішуче засуджуємо переслідування адвокатів та правозахисників в окупованому Криму і вимагаємо від уряду РФ негайно припинити незаконне перешкоджання роботі адвокатів та правозахисників і використовування «анти-екстреміського та антитеррористичного» законодавства Росії на окупованій території. Це є порушенням міжнародного гуманітарного права, яке не дозволяє переслідувати людей за їх суспільну та правозахісну діяльність.

Ми просимо міжнародні організації та уряди демократичних держав:

  • Продовжувати тиск на російський уряд, щоб зупинити переслідування активістів Кримської Солідарності та перешкоджання роботі незалежних адвокатів в окупованому Криму;
  • Засудити використання Росією законодавства про боротьбу з так званим тероризмом та екстремізмом для переслідування адвокатів, правозахисників та активістів громадянського суспільства в українському Криму;
  • Ввести особисті санкції до осіб, які беруть участь у грубих порушеннях прав людини в окупованому Росією Криму, а також тих, хто безпосередньо бере участь у перешкоджанні адвокатської діяльності та переслідуванні активістів Кримської солідарності;
  • Посилити галузеві санкції проти Російської Федерації за систематичні брутальні порушення прав людини та військових злочинів в окупованому Криму.

Детальна інформація:

Лутфіє Зудієва – директор дитячого центру «Еліф» та активістка. Вона також була громадянським захисником в судовому процесі над понад 70 учасниками поодиноких пікетів, що відбувся 18 грудня 2017.

Мумінє Салієва, дружина політичного в’язня Сейрана Салієва, правозахисниця і засновниця «Кримського дитинства» – ініціативи, що спрямована на надання допомоги дітям в окупованому Криму. Вона також є активним учасником руху «Кримська солідарність». Його мета – допомогти всім політичним в’язням кремлівського режиму, які страждають від несправедливості в Криму. В рамках своєї діяльності члени Солідарності Криму надають правову, фінансову та моральну допомогу жертвам та їхнім родичам.

27 жовтня 2018 року представники силовиків окупаційних властей Криму штурмували щомісячне засідання Кримської громадської організації «Солідарність» та вручили деяким учасникам повідомлення про порушення, так званого з анти-екстремістського та анти-терористичного законодавства.

27 березня 2019 року велика кількість активістів «Солідарності» Криму була затримана офіцерами ФСБ. Їх звинувачують в участі в забороненій релігійній групі Хизб ут-Тахрір, яка необосновано вважається екстремістською у РФ.

Association of Relatives of Political Prisoners of the Kremlin

Center for Civil Liberties

Crimean Human Rights Group

CrimeaSOS Public Organisation

Human Rights Center ZMINA

Human Rights Information Centre

Media Initiative for Human Rights

Regional Center for Human Rights

Ukrainian Institute for Human Rights

Ukrainian Helsinki Human Rights Union

 

 

 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Звернення

ПОЗИЦІЯ Коаліції організацій, які опікуються питаннями захисту прав осіб, постраждалих внаслідок збройної агресії проти України, щодо проєкту Закону України «Про деякі питання у сфері міграції щодо підстав і порядку набуття та припинення громадянства України» (р.н. 10425)

15 / 02 / 2024