Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Затриманий в Криму Зайтуллаєв вже більше тижня перебуває в СІЗО

18 / 02 / 2017

Затриманий російськими прикордонниками учасник організації «Аскер» Сеїт-Ібраїм Зайтуллаєв вже 8 днів знаходиться в СІЗО №1 Сімферополя. Про це QirimInfo розповіла мати затриманого Ліля.

За її словами, Зайтуллаева затримали в ніч з 9 на 10 лютого. Зараз у його справі ведеться слідство. У Зайтуллаева також є адвокат за призначенням – Тарас Омельченко.

«Він [Зайтуллаєв] зараз знаходиться в СІЗО, щодо нього ведеться слідство. Я була у нього сьогодні, відвозила передачу. У нього є адвокат за призначенням – Тарас Омельченко. Толком я з ним не змогла поговорити, тому що поруч був конвой. На тему того, чому він вирішив йти в Крим ми не поговорили. Він просто сказав, що дуже сумував за сім’ї. Тут ще живе його дівчина», – розповіла мати затриманого.

Судячи з даних сторінки Зайтуллаева в соціальній мережі Вконтакте, він родом з Джанкоя. Мама затриманого також повідомила, що проживає в Джанкої. Про застосування тортур до Зайтуллаеву інформації немає.

«У всякому разі, на обличчі я не бачила слідів насильства. З того, що я чула сама: з ним розмовляють нормально. Сказати, що його залякують, не можу. Слідчий сказав, що йому можуть дати умовний термін, але це буде вирішувати суд», – розповіла мати Зайтуллаева.

Нагадаємо, вчора, 17 лютого, повідомлялося про затримання російськими прикордонниками учасника кримськотатарського добровольчого батальйону імені Номана Челебіджіха. У прикордонному управлінні ФСБ стверджують, що Зайтуллаєв намагався перетнути адміністративний кордон з анексованим Кримом з боку Херсонської області в обхід пункту пропуску. На нього заведено кримінальну справу за статтею про незаконний перетин кордону (стаття 322 КК РФ).

Раніше кореспондент «Радіо Свобода» Антон Наумлюк, на своїй сторінці в Facebook повідомляв, що бізнесмен і засновник батальйону Ленур Іслямов підтвердив йому, що Зайтуллаєв входив до формування, але два місяці тому був «звільнений» від справ. Також Іслямов розповів, що Зайтуллаев талановитий музикант, «дуже переживав наші проблеми і сумував за батьками» мав намір вступати до технологічний інститут на території материкової України.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини