Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Затриманих в Мінську правозахисників звільнили

25 / 03 / 2017

Всіх активістів затриманих в офісі правозахисного центру «Вясна» звільнили. Про це повідомила голова правління Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук на своїй сторінці в Faсebook.

«Всіх тих спостерігачів, кого затримали на офісі правозахисного центру« Вясна », відпустили. У Первомайському РВВС Мінська руками до стінки стоять 30 осіб», – написала правозахисниця.

Серед затриманих були співробітники громадської організації «КримСОС» Євгеныя Андріюк і Марія Квіцинська, які перебували в Мінську в складі міжнародної спостережної місії International Partnership for Human Rights.

У прямому ефірі Українського кризового медіа-центру правозахисниці розповіли подробиці затримання.

Євгенія Андреюк повідомила, що затримання відбулося в той момент, коли представники центру «Вясна» зібралися в своєму офісі для обговорення плану моніторингу акції. Правозахисниця зазначила, що в той момент в офісі перебували іноземні журналісти, які також брали участь в плануванні моніторингу майбутнього заходу.

«О 12:45 увірвався ОМОН, нас поклали всіх обличчям вниз і кричали, щоб ми підняли руки. Напевно, найстрашніша частина, це перші 15-20 хвилин силового захоплення. Люди увірвалися в офіс, нічого не пояснювали, кричали, і після цього нас протримали в офісі близько години. Нам не дозволяли користуватися мобільними телефонами і повідомляти колегам і родичам про те, що з нами відбувається, звинувачень ніяких не висували. Через якийсь час нас перевезли в РВВС, де нас тримали у великому спортивному залі, всього нас було близько 70 осіб, крім правозахисників в залі знаходилися люди, яких затримували на вулиці», – розповіла Євгенія Андріюк.

Відпустили правозахисників тільки після закінчення акції. Таким чином провести незалежний моніторинг не вдалося.

«По всьому місту їздять автозаки, в які вибірково хапають людей, які знаходяться в центрі. Коли ми їхали в автобусі в РВВС – ми бачили на всіх центральних перехрестях стоять силовики, деякі дороги перекриті», – додала Марія Квіцинська.

Правозахисники вважають своє затримання спланованим заходом, «щоб ніхто не потрапив на акцію».

Координатор проекту КримСОС Таміла Ташева закликала всіх українських активістів підтримати акцію солідарності з білоруськими правозахисниками, яка пройде в неділю, 26 березня, о 18:00 під Посольством Білорусі в Києві.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини