Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Затриманих 3 листопада біля Кримського гарнізонного військового суду кримських татар відпустили

4 / 11 / 2020

Про це QirimInfo повідомили  адвокати затриманих Рустем Кямілєв і Айдер Азаматов.

Затриманих обвинуватили у порушенні порядку організації масових заходів (ст. 20.2 КпАП РФ).

За словами Рустема Кямілєва, суд над затриманими не відбувся через непрофесіоналізм російських поліцейських, які неправильно склали протоколи. Затримані були звільнені з Центрального суду Сімферополя.

«Засідання суду як такого не було. Чому? Коли складався протокол в поліції, ми заявляли перекладача на кримськотатарську. Капітан, який складав протокол цього не зробив. Відповідні зауваження ми внесли в протокол. Ну і цей протокол був переданий до суду. Однак секретар суду сказала, що засідання не буде, матеріали справи повернуто на доопрацювання для усунення протиріч і помилок. За півгодини до цього підходив цей капітан і говорив, що перекладача знайшли і пропонував, мовляв, давайте він вам зараз перекладе протокол. Я відповідно, відреагував, сказав, що зауваження внесено, протокол підписано і перекладати його вже не потрібно. Капітан потім намагався домовитися з нами, аби ми прийшли в четвер і він ось ці недоліки усунув би. Я сказав, мовляв, вибачте, я або мій підзахисний можемо бути зайняті в цей час, може ми в лікарню потрапимо, ми не можемо обіцяти. Я кажу, якщо хочете по-закону вчинити — вчіть КпАП. Після цього ми всі благополучно вийшли з суду. Зараз всі троє хлопців вдома», — сказав Рустем Кямілєв.

Також адвокат додав, що Вілен Темер’янов, Абляміт Зіядінов і Ерфан Бекіров не були в статусі затриманих, оскільки на них не складали протоколу про затримання. Тому всі троє не обмежені в пересуванні.

Однак, за словами Рустема Кямілєва і Айдера Азаматова, існує небезпека того, що Темер’янова, Зіядінова і Бекирова ще можуть затримати у цій справі.

«Ми не виключаємо цього. Чому? Тому, що швидше за все куратори “зверху”, які “продавили” це, щоб поліція цим займалася, вони будуть шукати шляхи, щоб це все довести до кінця. Швидше за все хлопцям додому будуть приходити з поліції, намагатися викликати в відділення. Я їм пояснив як поводитись в такому випадку, щоб без повістки ніхто нікуди не ходив. Тільки якщо буде відповідно оформлена згідно із законом повістка», — сказав Рустем Кямілєв.

Нагадаємо, 3 листопада біля Кримського гарнізонного військового суду поліція РФ затримала двох кореспондентів «Кримської солідарності» та інтернет-видання «Грані.ру» Вілена Темер’янова і Абляміта Зіядінова, а також активіста Ерфана Бекірова. Затримані стежили за оголошенням вироку фігурантам Красногвардійської групи «справи Хізб ут-Тахрір», яке транслювалося в Кримському гарнізонному військовому суді.

Вибір редакції

Ще Новини