Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Застосовували тортури: слідчі ФСБ відпустили затриманих 31 серпня кримських татар змусивши написати явку з повинною

4 / 09 / 2020

 Чотирьох активістів, в чиїх будинках пройшли обшуки, обвинувачують за ст. 205.6 КК РФ («Неповідомлення про злочин»). Нібито вони не розповіли російським силовикам про листування з таким собі Уміджоном Дадажоновим, який воював на боці ІДІЛ. За словами Айдера Кадирова, якого відпустили останнім пізно вночі, силовики пред’явили йому нібито листування між ним і Дадажоновим (який є родичем Кадирова), датоване квітнем 2015 року, де Дадажонов нібито сказав, що він воює в Іраку на боці терористів. До затриманих довгий час не допускали адвокатів, поки вони не підписали явку з повинною.

«Мій підзахисний Айдер Кадиров о 22:30 теж написав явку з повинною під тиском. Фактично, до нього застосовували тортури. Його не били. Але він страждає на діабет першого ступеня і весь день його не годували. У нього знижений рівень цукру і була сонливість і запаморочення і, хоч я не лікар, але вже стикався з затриманими діабетиками, у нього могла бути діабетична кома. Тому він був змушений підписати явку з повинною, від якої, після того як я прийшов, він відмовився. І такий нюанс: всіх чотирьох офіційно не затримували і кримінальну справу відкрили тільки після того, як вони під тиском написали явку з повинною», — сказав адвокат Олексій Ладин.

Також за його словами, пункт 6 статті 205, за якою звинувачують кримських татар, була введена в КК РФ в 2016 році, а листування нібито між Кадировим і Дадажоновим датоване 2015 роком.

Усіх чотирьох активістів відпустили під підписку про невиїзд.

Нагадаємо, вранці 31 серпня російські силовики увірвалися в будинки кореспондента «Кримської солідарності» Айдера Кадирова в Нижньогірському районі, релігійного діяча Рідвана Умерова, співробітника МНС Айдера Аблякімова в Судакському районі і будівельника Енвера Топчі в Совєтському районі Криму. Після обшуку в їхніх будинках всіх чотирьох затримали і відвезли, як сказали силовики, в будівлю УФСБ в Сімферополі.

Вибір редакції

Ще Новини