Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Зараз ми опинилися в ситуації, коли повернулися до цінності виживання — Євген Глібовицький

13 / 06 / 2016

До роботи Форуму долучились активісти з України, Польщі, Узбекистану, Румунії, Туреччини, а також учасники з окупованого Криму. Співорганізаторами події  стали громадська організація «КримSOS» та Київський молодіжний центр.

До роботи Форуму долучилась також низка поважних представників громадянського суспільства. Зокрема, Рефат Чубаров, голова Меджлісу кримськотатарського народу, висловив сподівання на те, що саме молодь зможе прийняти важливі рішення щодо майбутнього Криму.

У свою чергу, Євген Глібовицький, засновник консалтингової компанії pro.mova, візіонер, експерт зі стратегування зауважив:

«Зараз ми опинилися в ситуації, коли повернулися до цінності виживання. Найскладніше, що зараз буде, це після того, як все це закінчиться, втримати свою здатність швидко інтегруватися в розвинутий світ. Зараз треба бути відкритим і закритим, теплим і холодним, здатним і дуже простим водночас. Але ця ситуація не є безпрецедентною. Вона відбувалася, але в дещо інших умовах».

Грета Лін Юінг, професор антропології Мічіганського університету, заявила, що міжнародна спільнота готова вислуховувати й підтримувати ідеї молоді по захисту кримських татар.  

Мустафа Джемілєв, лідер кримськотатарського народу, нагадав про злочин, вчинений Російською Федерацією стосовно Криму:

«Два роки тому у нас трапилася біда. Нашу землю окупували. І це зробила не якась бананова республіка, а країна – постійний член Ради безпеки ООН з правом вето. Країна, яка є одним з гарантів безпеки України згідно з міжнародними домовленостями».

На додаток, учасники форуму розробили кілька ідей проектів, що могли б вирішити ті чи інші проблеми кримськотатарської громади. Зокрема, було запропоновано:

  • започаткувати освітній портал за прикладом Prometeus;
  • створити ресурсний центр для акумулювання освітніх можливостей для кримських татар;
  • провести форум для обговорення спільної української і кримськотатарської історії;
  • заснувати духовний центр.

Наприкінці Форуму учасникам представили освітні можливості у Польщі, США, а також у школі з політичного лідерства від представника Міжнародного республіканського інституту.

 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини