Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Запізнився в барак: хворого політв'язня Андрія Коломійця відправили в ШІЗО російської колонії

22 / 03 / 2021

Про це повідомляє Кримська правозахисна група з посиланням на дружину в’язня Галину Заліханову.

КПГ також зазначає, що в результаті перенесених тортур і частого знаходження в ШІЗО, стан здоров’я українця погіршився: його мучать сильні головні болі, високий тиск, болі в шлунку, псоріаз, у нього кришаться і випадають зуби.

Раніше КПГ, з посиланням на українського консула Тараса Малишевського, повідомляла, що адміністрація колонії чинить на Андрія Коломійця психологічний тиск. Тому він не сміє скаржитися на умови утримання. Однак, за словами консула, умови утримання в цій колонії неналежні. Також він сказав, що морально-емоційний стан Андрія Коломійця незадовільний.

Нагадаємо, громадянина України Андрія Коломійця затримали в травні 2015 року в Кабардино-Балкарії за підозрою в зберіганні наркотиків.

Пізніше його перевезли до Криму, де звинуватили в замаху на вбивство двох кримських співробітників спецпідрозділу «Беркут» під час Євромайдану у Києві. Звинувачення побудовано на двох чорно-білих фотографіях нібито обгорілої форми силовиків. За версією слідства, Коломієць 20 січня 2014 року брав участь в зіткненнях на вул. Грушевського в Києві. Нібито він кинув не менше двох пляшок із запальною сумішшю в співробітників «Беркута» з Криму Козлякова М. В. та Гавриленка А. В., через що у них загорівся верхній одяг. У підсумку Коломійця засудили на 10 років колонії за ч. 3 ст. 30 п.п. «а», «б», «е», «л» ч. 2 ст. 105 («Замах на вбивство двох осіб у зв’язку зі здійсненням ними службової діяльності, скоєне загальнонебезпечним способом, з мотивів політичної та ідеологічної ненависті») і за ч. 2 ст. 228 («Незаконне придбання, зберігання, перевезення без мети збуту рослин, що містять наркотичні засоби або психотропні речовини, або їх частин, що містять наркотичні засоби або психотропні речовини, у великому розмірі») КК РФ.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини