Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Залишаться під вартою: «суд» у Криму відхилив апеляцію адвокатів політв’язнів Ісмета Ібрагімова і Сейрана Хайретдінова

6 / 08 / 2020

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

Суд розглянув скарги адвокатів в закритому режимі, нібито через загрозу поширення COVID-19.

«Сам Ісмет знаходився в слідчому ізоляторі і ніяких загроз безпеки учасникам процесу не було. Суд поставив під сумнів присутність дружини Ісмета на оголошенні, пославшись на те, що вона повинна надати довідку, що вона не хворіє коронавірусом. Прокурор теж вказав на те, що є загроза учасникам процесу, яка пов’язана з коронавірусом. Але після деяких запитань судді, її все-таки допустили на оголошення», — прокоментував засідання адвокат Айдер Азаматов.

Під час судового засідання він клопотав про залучення до матеріалів справи документів, які свідчать про проблеми зі здоров’ям свого підзахисного. Адвокат також нагадав в суді, що Ісмет Ібрагімов є громадянином України і на нього поширюється IV Женевська конвенція.

Однак аргументи адвоката Азаматова не були прийняті до уваги, так само як і аргументи іншого адвоката — Лілі Гемеджі.

«У даній апеляційній скарзі я прописувала всі порушення, які були зафіксовані в суді першої інстанції. Зокрема те, що клопотання слідчого було не мотивоване. Докази провини мого підзахисного Сейрана Хайретдінова не були представлені. Апеляційну скаргу залишили без задоволення», — розповіла Ліля Гемеджі.

Нагадаємо, вранці 7 липня в різних районах Криму відбулися обшуки, після яких були затримані Олександр Сізіков, Сейран Хайретдінов, Еміль Зіядінов, Ісмет Ібрагімов, Алім Суф’янов, Вадим Бектеміров і Зекір’я Муратов. Окупанти шукали «заборонену» літературу. Обшуки проходили зі значними порушеннями. 

8 липня підконтрольний РФ Київський районний суд Сімферополя обрав запобіжний захід для шістьох затриманих у вигляді утримання під вартою до 2 вересня 2020 року. Олександр Сізіков за медичними показаннями відправлений під домашній арешт.

Всіх затриманих обвинувачують у причетності до забороненої в Росії, але легальної в Україні організації «Хізб ут-Тахрір».

Детальніше про обшуки 7 липня читайте в нашому матеріалі.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини