Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Захист журналіста Миколи Семени оскаржить лінгвістичну експертизу ФСБ

23 / 01 / 2017

Захист кримського журналіста Миколи Семени буде оскаржувати лінгвістичну експертизу, представлену російської ФСБ в обвинувальному акті. Про це Крим.Реаліі повідомив адвокат журналіста Еміль Курбедінов.

«Ця експертиза абсолютно необ’єктивна і не відповідає дійсності. Відповідно до неї, Микола Семена представлений як ненависник, який зазіхає на територіальну цілісність Росії. І очевидно, що в очах суду він буде представлений саме як такий ненависник. Ми однозначно будемо оскаржувати цю експертизу», – заявив він.

Захист журналіста також представить в суді альтернативну лінгвістичну експертизу, яку провів доктор політичних наук, професор Кубанського державного університету Михайло Сава.

«У нас є альтернативна експертиза, підготовлена на наше замовлення авторитетним науковим діячем Росії. Вона зовсім не схожа з тією, яка представлена ФСБ і відображає об’єктивну реальність того, що хотів сказати Микола Семена в своїй публікації. Ця експертиза буде представлена нами в суді», – сказав Еміль Курбедінов.

В експертизі Михайла Сави містяться висновки про те, що міжнародне право не підтверджує російські кордони в тих межах, які зараз заявляє  російська влада – тобто, включно з Кримом. Тому немає ніяких кордонів, до порушення яких можна закликати, робить висновок експерт.

Нагадаємо, 20 січня слідчий російської ФСБ в Криму вручив журналісту Миколі Семені  обвинувальний висновок у кримінальній справі про сепаратизм. За версією слідства, кримський журналіст «підготував статтю під назвою «Блокада – необхідний перший крок до звільнення Криму », в якій були виявлені заклики до порушення територіальної цілісності Російської Федерації».

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини