Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Захист Мохаммада Кабіра подав позов до суду на бездіяльність керівництва СІЗО

14 / 07 / 2017

Адвокат українця афганського походження Мохаммада Кабіра, Борис Удовиченко подав адміністративний позов до Залізничного суду Криму на бездіяльність начальника СІЗО. Кабір, який очікує рішення УФМС Криму про екстрадицію до Ірану, неодноразово відмовляють в наданні медичної допомоги.

Раніше захист українця звертався із заявою на ім’я начальника СІЗО, в якому просила призначити Кабіру медичне обстеження; Адміністрація СІЗО його проігнорувала.

«Це скарга на незаконну бездіяльність начальника слідчого ізолятора, який повинен був винести постанову про відмову або навпаки напрямку Кабіра на медичне обстеження. Ми просимо суд зобов’язати керівництво СІЗО розглянути нашу заяву і винести по ньому рішення. Скарга розглядається в Залізничному суді. Поки що відбулося попереднє засідання», – розповів Удовиченко. Наступне засідання призначене на 20 липня.

Раніше повідомлялося, що до Кабіра в камеру СІЗО помістили ВІЛ-інфікованого ув’язненого. Стан здоров’я українця залишається важким, останнім часом у нього з’явилися симптоми провалів в пам’яті.

Нагадаємо, влітку минулого року житель Києва Мохаммад Кабір разом з родиною прямував до Криму. При перетині адмінкордону з окупованих півостровом його затримали російські прикордонники. Мохаммад вже більше 10 місяців утримується в СІЗО Сімферополя.

Влада Криму хоче екстрадувати його до Ірану, як нібито давно розшукуваного Інтерполом особливо небезпечного злочинця. Справа в тому, що ім’я та прізвище громадянина України частково співпали з розшукуваним іранською владою злочинцем. Тільки на підставі цього УФМС Криму розглядає питання екстрадиції Мохаммада в Іран. Там йому загрожує до 5 років позбавлення волі.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини