Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Захист «диверсанта» Захтея подав до суд на відмову Слідкома порушувати кримінальну справу про тортури

24 / 05 / 2017

Захист фігуранта «справи диверсантів» Андрія Захтея подав скаргу до суду на постанову слідчого Слідчого комітету про відмову в порушенні кримінальної справи (про застосування тортур до їх підзахисного). Про це в коментарі QirimInfo повідомив адвокат Ільнур Шарапов.

«Вчора [22 травня] наш адвокат Олексій Ладін подав скаргу до Севастопольського гарнізонного військового суду на постанову слідчого [Слідчого комітету] про відмову в порушенні кримінальної справи», – розповів Шарапов.

Нагадаємо в грудні минулого року захист Захтея направив у Слідчий комітет заяву про тортури, які застосовувалися до нього після затримання. Тоді адвокати вимагали, щоб слідком перевірив дії співробітників ФСБ на предмет перевищення повноважень із застосуванням насильства.

«Ми подавали заяву [голові Слідчого Комітету РФ Олександру Бастрикіну] про злочин. Нам дали відповідь, що нібито немає фактичних даних про те, що стосовно Захтея було скоєно злочин. Після цього ми звернулися до суду на бездіяльність військового слідчого управління, оскільки вони не провели перевірку і не прийняли необхідних заходів. В ході судового засідання з’явився представник військового слідчого управління, який надав нам дані про те, що перевірка виявляється вже проводиться і продовжена до 5-го травня. Тоді ж ми отримали відмову в порушенні кримінальної справи», – пояснив Шарапов.

Нагадаємо, Захтея, який працював в Криму таксистом, затримали в ніч на 6 серпня 2016 року, коли він приїхав в село Суворове. Вранці наступного дня Захтея привезли до військової частини в Армянську, а звідти, надівши на голову мішок, перевезли до Сімферополя. На наступний день його вивезли Залізничний районний суд Сімферополя.

Після суду його так само – з мішком на голові – перевезли в невідоме приміщення.

«У цьому будинку протягом наступних двох днів мене били і катували, вимагаючи визнати провину в тому, що я перебував в групі диверсантів, які готували вибухи в Криму», – згадує заарештований.

На руках у нього залишилися шрами, які видно неозброєним оком, вони зафіксовані і лікарями, які оглядали Захтея при прибутті до СІЗО Сімферополя.

«Шрами у мене на руках з’явилися від того, що співробітники ФСБ сильно стягнули мої зап’ястя наручниками, – пояснив Захтей у своїй заяві. – При цьому, коли мене катували струмом, від болю я сильно смикався, від чого на зап’ястях з’явилися рани. Катували мене два дні струмом. Спочатку пристібали клеми до ніг і до сідниць, включали струм, вимагали зізнатися в скоєнні злочину. Я говорив, що звичайний таксист і приїхав на місце перестрілки за дзвінком клієнта, але мене продовжували катувати. Надалі клеми стали чіпляти до геніталій, від болю я кілька разів втрачав свідомість». На голові у нього весь цей час був мішок; своїх мучителів Захтей не бачив.

До 11 серпня Захтей, за його словами, дав всі свідчення, які від нього вимагали, після чого його перевезли в ІТТ, там він провів близько тижня. На початку листопада Захтея разом з іншим фігурантом «справи диверсантів» Євгеном Пановим, перевезли в московський СІЗО Лефортово. 5 грудня Лефортовський районний суд Москви продовжив термін утримання під арештом Панова і Захтея до 7 березня.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини