Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Загнати в рамки: в мечеть автономної мусульманської громади «Алушта» з перевіркою прийшли силовики

30 / 03 / 2021

Про це QirimInfo повідомив кримський адвокат Рустем Кямілєв з посиланням на прихожан мечеті.

За словами адвоката, російські силовики постійно навідуються в цю мечеть з перевірками, оскільки окупаційна влада хоче ліквідувати автономну громаду «Алушта» і приєднати її до російського Духовного управління мусульман Криму (ДУМК).

«Це мечеть мусульманської релігійної громади “Алушта “. Ще за часів України цій громаді була видана ця мечеть на безоплатне користування безстроково. У них є ці (українські, — ред.) документи. І вони на цій підставі знаходяться там вже стільки років. З приходом Росії в 2014 році по цій мечеті почалася тяганина. Землю Рада міністрів (окупаційний уряд Криму, — ред.) передав Духовному управлінню мусульман Криму, яке було створено після 2014 року, і судові позови нічого не дали і рішення було прийнято на користь ДУМК. За документацією мечеть перейшла в управління муфтіяту, але фактично “Алушта” … це зареєстрована автономна громада з 2014 року, яку намагаються поставити “в рамки”. Вони (окупаційна влада Криму, — ред.) зараз шукають зачіпки якісь законодавчі, щоб пред’явити громаді, що, мовляв, ви є екстремістами, тому вас будуть закривати», — сказав Рустем Кямілєв.

Також адвокат сказав, що силовики вилучили з шафи в мечеті три книги про сім’ю і бізнес в ісламі для «перевірки на екстремізм».

(фото: «Кримська солідарність»)

Як повідомляє «Кримська солідарність», один з російських силовиків, який приходив в мечеть «з перевіркою», прокоментував дії своїх колег так: «Проходить розслідування. Імам веде легальну діяльність в нелегальному місці. Просто якби розібралися з документами з ДУМК — проблем би не було».

Крім того, за інформацією «Кримської солідарності», представнику громади Руслану Емірвалієву вручили повістку з вимогою з’явитися в підконтрольну Росії прокуратуру Алушти з 29.03 по 02.04 «для надання пояснень про відомі обставини, які охоплюються перевіркою».

У квітні 2020 року підконтрольної РФ прокуратурою Алушти було порушено адміністративну справу відносно імама громади «Алушта» Юсуфа Аширова за «незаконну місіонерську діяльність» (ч.4 статті 5.26 КоАП РФ). У червні 2020 року російський суд в Алушті оштрафував Аширова на 5 тисяч рублів по цій справі.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини