Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Задихається в камері: у політв'язня Тимура Ялкабова погіршився стан здоров'я в СІЗО

30 / 03 / 2021

Про це повідомляє «Кримська солідарність» з посиланням на дружину в’язня Аліє Муждабаєву, яка дізналася про це після побачення з чоловіком.

«У СІЗО у нього загострилася стара хвороба, почалися напади астми і його два дні тому перевели в спецблок. Він хронічний астматик. У нього була офіційна інвалідність третьої групи, видана на один рік. Пізніше ми не продовжували її, тому що Тимур до арешту приймав ліки, які йому дуже добре допомагали. Зараз він знову страждає від хвороби, але як продовжити інвалідність в умовах СІЗО ми не знаємо», — сказала Аліє Муждабаєва.

За словами жінки, у спецблоці Ялкабову виділили місце на другому поверсі двоярусного ліжка. Це ще більше посилило проблеми зі здоров’ям політв’язневі, оскільки на стелі присутня пліснява, через яку він задихається.

«Приходив лікар, вивів його в коридор. Він віддихався і його знову завели туди. Я ходила до начальника, попросила, щоб його перевели в іншу камеру. У попередній камері, звідки його перевели, були хоч якісь умови, більш людські. Тут зовсім ніяких умов, стіни і стелі мокрі. Він там не може дихати, нічим. Настрій у нього нормальний і ставлення до нього у співкамерників теж нормальне. При ньому навіть перестали матюкатися», — сказала Аліє Муждабаєва.

Нагадаємо, Тимура Ялкабова разом з п’ятьма іншими кримчанами було затримано 17 лютого 2021 року після масових обшуків у Білогірську, Бахчисараї, Сімферополі, Севастополі та Совєтському районі окупованого Криму. Всіх їх підозрюють в причетності до забороненої в РФ та Криму організації «Хізб ут Тахрір» (легальна на материковій частині України). Ялкабова заарештували до 15 квітня.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини