Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Заборона Меджлісу викличе хвилю масових репресій — Чубаров

4 / 03 / 2016

Голова Меджлісу Рефат Чубаров заявляє, що заборона підконтрольним Росії судом Криму діяльності Меджлісу на півострові стане свідченням того, що буде відкритий шлях до репресій багатьох людей – активних членів кримськотатарської спільноти.

Голова Меджлісу, якого цитує прес-служба партії «Блоку Петра Порошенка», зазначив, що близько двох тисяч активних людей кримськотатарської спільноти можуть вважатися «терористами» на півострові після рішення суду.

Як пояснив Чубаров, в структурі організації – понад 250 місцевих меджлісів, які завжди обиралися кримськими татарами. «А це понад дві тисячі людей. І вони одночасно можуть бути оголошені екстремістами, якщо не терористами», – зазначив він.

Нагадаємо, «Верховний суд Криму» розпочав розгляд позову про заборону Меджлісу. На першому засіданні 3 березня звинувачення зажадало долучити до справи теку документів, які, за його версією, підтверджують, що дії представницького органу кримських татар є «протиправними й екстремістськими».

Наступне засідання суду призначене на 10 березня. Перший заступник голови Меджлісу Наріман Джелял повідомив, що засідання перенесено в зв’язку з необхідністю вивчення матеріалів, наданих прокуратурою як доказів їхнього позову.

Керівники Меджлісу прогнозують, що, швидше за все, суд задовольнить вимоги прокуратури анексованого Росією Криму. В ООН раніше закликали Москву не допустити закриття Меджлісу в Криму.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини