Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Заборона Меджлісу — це наступ на права кримських татар, — заява ЄС

27 / 04 / 2016

В Євросоюзі заявляють, що рішення «Верховного суду Криму» про заборону діяльності Меджлісу є серйозним наступом на права кримських татар. Про це йдеться в заяві представника Євросоюзу, оприлюдненій представництвом Європейського союзу в Україні.

«Це рішення, включно з переслідуванням осіб, що належать до меншин, становить подальшу дуже негативну ескалацію ситуації з правами людини на Кримському півострові з часу його незаконної анексії Росією у 2014 році. Повна відповідність з міжнародними стандартами в сфері прав людини та іншими зобов’язаннями згідно з міжнародним правом, особливо, в цьому випадку, щодо кримськотатарської громади, має бути забезпечено без зволікання», – йдеться у заяві.

У свою чергу, генсек Ради Європи Турб’єрн Ягланд заявив про необхідність перегляду рішення «Верховного суду Криму».

«Доповідь, представлена комітету міністрів Ради Європи, зазначає, що визнання Меджлісу екстремістською організацією істотно збільшить ризик подальшого відчуження спільноти кримських татар та її ізоляцію від решти населення, яке проживає на півострові», – наводить «Інтерфакс» його слова. «У зв’язку з цим я закликаю відповідні органи влади вжити належних заходів, щоб швидко змінити це рішення», – додав він.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини