Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Заарештованого в Криму українця засудили на 11 років в РФ

15 / 12 / 2015

Московський обласний суд засудив до 11 років позбавлення волі в колонії суворого режиму громадянина України Валентина Виговського за звинуваченням у шпигунстві.

Справу розслідували органи ФСБ під грифом «цілком таємно». Процес проходив у закритому режимі з призначеним адвокатом, яка повідомила, що планує оскаржити вирок через суворість покарання. Раніше підсудний уклав досудову угоду зі слідством, повідомляє російське агентство Інтерфакс.

32-річний підприємець, громадянин України Валентин Виговський був заарештований в анексованому Росією Криму і перевезений до СІЗО «Лефортово» в Москві більше року тому.

За інформацією видання, Виговський через інтернет залучав російські організації оборонно-промислового комплексу авіаційно-космічного профілю до збору та передачі йому закритою технічної документації.

У прес-службі ФСБ повідомили, що Виговського затримали під час передачі грошей громадянинові Росії за видобуті матеріали. За словами батька Валентина Виговського, його сина і ще кількох людей затримали в Криму під час робочої поїздки і вивезли в Росію.

Голова Міністерства закордонних справ України Павло Клімкін назвав винесений Виговському вирок «актом свавілля та цинізму Росії».

У серпні відомство включило Виговського у список політв’язнів, засуджених або тих, які перебувають під слідством в Росії.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини