Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

За вітання кримськотатарською мовою і відмову знімати штани: політв'язень журналіст Аріфмеметов отримав 5 діб карцеру

7 / 10 / 2019

«Осману дали дві догани і 5 діб карцеру за надуманими причинами, ми це будемо оскаржувати, а пов’язано це все з тією ж ситуацією, яка була у Емір-Усеіна Куку, у всіх релігійних кримських татар. Коли вони приїжджають, їх піддають повному огляду. Говорячи простою мовою – змушують знімати штани. Вони відмовляються це робити, тому що це суперечить їх релігії (чоловікові в Ісламі заборонено показувати іншим людям певні частини тіла). Після бесіди зі мною я Осману роз’яснив, щоб він дав пояснення, написав, що це пов’язано з релігійними переконаннями і що він не може так робити. І вони, мабуть, змушені були якимось чином реагувати, мабуть, це їх розлютило і на рівному місці він отримав дві догани і 5 діб карцеру », – повідомив адвокат Аріфмеметова, Олексій Ладин.
За його словами, першу догану він отримав за те, що знайшли у нього нібито в кишені аркуш паперу, який, нібито, не має відношення до його кримінальної справи:
«Що вкрай дивно, тому що мало чого, може людина вірш написала і у себе в кишені тримає, воно не має відношення до кримінальної справи. Він же не зобов’язаний з собою носити тільки те, що має відношення до кримінальної справи. Знайшли лист з номерами телефонів. Коли поставили запитання, що за телефон, він пояснив що це я йому передав, продиктував йому ці телефони і він збирався дзвонити офіційним чином через таксофон, зробити заявку, так як він дзвонив своїм родичам », – сказав адвокат.
Другу догану політв’язень отримав за те, що він привітався кримськотатарською мовою: «Селям алейкум» комусь із заарештованих сказав », – уточнив Ладін.
Крім цього, за словами адвоката, дії Аріфмеметова силовики окупантів намагалися фіксувати на відеореєстратор, і «нібито зафіксували на відеореєстратор те, що він не підкоряється законним вимогам співробітників розвернутися до стіни. Власне, як він пояснив на відеореєстратор, він висловив свої претензії і зробив заяву, що він вважає незаконним, після чого він розвернувся. Нам відмовили надати для перегляду дані відеореєстратора і копії цих постанов про внесення стягнень у нього теж відсутні. Зараз ми будемо їх подавати заявки та якимось чином будемо на це реагувати »- резюмував Олексій Ладин.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини