Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

З окупованого Криму до Росії вивезли понад чотири тисячі дітей-сиріт

3 / 10 / 2016

До різних областей Росії з окупованого Криму з моменту анексії півострова незаконно вивезли понад 4 тисячі українських дітей-сиріт. Про це в ефірі «Громадського радіо» повідомила представник омбудсмена України Оксана Філіпішина.

«Були організовані так звані «поїзди щастя», де просто ешелонами завозилися кандидати в усиновлювачі, але потім з’ясувалося, що це були кандидати у прийомні батьки. І дітей віддавали не так на усиновлення, а в так звані прийомні сім’ї, прийомні, де тимчасове виховання. Будь-які ноти навіть з боку українського уряду просто зависають у повітрі, оскільки на них не реагують. І, звичайно, ми отримуємо відповіді, що Крим є територією Росії, це вже наші діти, і влаштування їх до різних форм виховання є суто справою Росії», – сказала Філіпишина.

Пославшись на дані моніторингу офісу українського омбудсмена, вона також повідомила, що дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування з Криму, примусово переробили українські документи на російські. «Дітей ніхто не питав», – додала вона.

Філіпішина зазначила, до кінця цього року навчати кримчан-вихованців будуть повністю за російськими стандартами і, отже, вони не матимуть гарантованого Україною доступу до вивчення мови і засвоєння загальної програми.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини