Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

«З Батьківщіни до Дернека, на крилах надії із скринькою добра» – відбувся черговий обмін досвіду громадських активістів

17 / 10 / 2017

Цього разу представники соціальної платформи «Скринька добра» з міста Олександрія відвідали громадську організацію «На крилах Надії України» з міста Кременчук, Полтавської області, а громада кримських татар та ГО «Ветан» із села Нова Гребля Калинівського району Вінницької області відправились до ГО «Дернек» міста Новоолексіївка та до громади кримських татар у місті Генічеськ, Херсонської області. 

Об’єднані національною ідеєю

Протягом трьох днів ініціативні представники громад кримських татар з Вінницької області та Херсонської області ділилися досвідом, а також обговорили план дій щодо подальшої роботи у напрямку збереження та розвитку кримськотатарської культури в умовах інтеграції до нових територіальних громад.

Громада кримських татар-переселенців з селища Нова Гребля та громадська організація «Ветан», що в перекладі з кримськотатарської означає «Батьківщина», Вінницької області опікується захистом соціальних, економічних, освітніх та культурних інтересів кримських татар, що переїхали на материкову Україну. Наразі вони займаються створенням освітньої платформи українсько-кримськотарського культурного центру у м. Вінниця та розробкою освітньої платформи «Устаз», де всі охочі могли б вивчати мову, культуру, традиції кримських татар, з можливістю доступу з різних міст через інтернет мережу.

У пошуках натхнення та нових ідей для втілення доброї справи активісти Вінниччини відвідали Новоолексіївську школу, де є класи з вивченням кримськотатарської мови, та зустрілись з активістами громадської організації «Дернек», які мають великий досвід у викладанні кримськотатарської мови та культури, а також її популяризації. Під час зустрічі з викладачами та активістами обговорювались план роботи щодо створення освітньої платформи «Устаз», її наповнення та способи розповсюдження інформації щодо неї. Більш того, громади вирішили організувати освітню конференцію у Вінниці та фестиваль етнічних ремесел і кухні. Громади зізнались, що  цей візит був дуже емоційним та вражаючим і вони впевнені, що це є запорукою плідної співпраці і довготривалої дружби.

Спільні речі

Цими ж днями, був організований візит представників соціальної платформи «Скринька добра» з міста Олександрія до громадської організації «На крилах надії» у місті Кременчук. Небайдужість до проблем малозабезпечених верств населення та прагнення допомогти, надихнули ці ініціативні групи на створення соціальних гардеробів у своїх містах. Ідея соціального гардеробу полягає в тому, що люди можуть віддавати речі для тих, кому вони потрібні, та взяти необхідні речі взамін.

«Скринька добра» в місті Олександрія стартувала у серпні 2017 року. ЇЇ діяльність складається з безпосередньо соціального гардеробу «Твори добро», куди люди приносять речі для малозабезпечиних верств населення; з обміну речами «Давай мінятися» на базі гуманітарного складу; з майстер класів з ремонту речей «Старим речам – нове життя» та з проведення заходів на тему «Бажаєш щось змінити в суспільстві-прояви ініціативу, хочеш щось змінювати-починай з себе, прагнеш бути корисним іншим – допомагай!». Враховуючи те, що ініціатива була створена нещодавно, організаторам бракувало знань щодо організації обліку речей, не  вистачало досвіду з ведення звітності, із залученням допомоги від державних органів, місцевих підприємців та громадськості, а також використання інструментів привернення уваги та залучення волонтерів до своєї діяльності.

Цим досвідом й знаннями з ініціативною групою Олександрії поділився керівник соціального проекту «Соціальний гардероб моди», засновником громадської організації «На крилах надії України» Констянтин Кууск. Констянтин розповів про ведення благодійної діяльності в місті Кременчук, про проекти «Життя без перешкод», «Пошук себе», про власні мрії та плани на майбутнє. Активісти з Олександрії мали змогу побачити на власні очі роботу «Соціального гардеробу моди», збір речей і ведення облік. Також під час візиту ініціативним групам вдалось обговорити організаційні питання щодо діяльності соціальних гардеробів, виробити стратегію подальшої співпраці, дізнатись як будувати позитивні плідні стосунки з органами влади та громадськістю.

Зі слів представників соціальної платформи «Скринька добра», візит до громадської організації «На крилах надії України» має велику користь для них. Вони прийшли до певного розуміння щодо ефективного ведення своєї діяльності та готові втілювати здобутий  досвід на практиці.

 ЯК ДОЛУЧИТИСЬ ДО ПРОЕКТУ? 

ГО «КримСОС» за підтримки Агентства ООН у справах біженців продовжує організацію навчальних візитів ініціативних груп переселенців в інші організації. Якщо Ви маєте потребу перейняти досвід у будь-якої організацієї в Україні, пишіть нам на e-mail: community@krymsos.com або телефонуйте: (095) 031-53-97, (063) 073-16-19, (096) 684-88-47 (понеділок – п’ятниця 10:00 до 19:00).

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини